Uudis

Ilmateenistus avaldab, millal lund on oodata

Foto: Pixabay

Mida aeg edasi, seda rohkem tahaks nüüd juba teada, millal lumi sadama hakkab – tavaliselt on novembri lõpuks esimene lumi juba maas ära käinud ning ära suladagi jõudnud, kuid millal siis järgmine tuleb ja kas järgmine tuleb selleks, et jääda? Eks ilmad ongi mardi- ja kadripäeva paiku muutlikud – mida üks katab, selle teine sulatab ning kõik, mida lubatakse, paika ei pea, pealegi teavad targad rääkida, et kaugemale kui kolm päeva ilma ennustada ei saagi. Riiklik Ilmateenistus võtab meie alanud töönädala aga kokku alljärgnevalt ja lubab siiski nii mõndagi.

Esmaspäeval (25.11) jääb Venemaa kohal oleva kõrgrõhkkonna serv Balti riike katma. Pilvekiht laieneb Lääne-Eestist ida poole ja õhtupoolik on juba kõikjal pilvine. Sadu tõenäoliselt siiski ei tule. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on 0..-4, saartel kuni +2°C.

Teisipäeval (26.11) püsib idapoolse kõrgrõhkkonna väike ülekaal. Ilm on suurema sajuta, kuid üksikutes kohtades veidi lund, rannikul lörtsi võib langeda, sest taevas kattub madalate pilvedega. Lõunakaare tuul pisut tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -1..-6, saartel ja läänerannikul -1..+2, päeval on 0..-2, saartel ja läänerannikul kuni +3°C.

Kolmapäeva (27.11) öö on kõrgrõhuala servas veel sajuta ja mõõduka lõunakaare tuulega. Õhutemperatuur on mandril 0..-3, saartel ja läänerannikul 0..+2°C. Päeva peale toimub atmosfääris muutus: õhuvool pöördub läänekaarde ning lisandub niiskust. Pilvisus tiheneb ning pärastlõunal hakkab lund ja lörtsi sadama, rannikul tuleb ka vihma. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on -1..+2°C.

Neljapäeval (28.11) jõuab Läänemere äärde madalrõhkkond, laieneb servaga üle Eesti ja toob ning toob meile nii lund, lörtsi kui ka vihma. Idakaare tuul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 0..-3, saartel ja läänerannikul 0..+3, päeval -1..+3°C.

Reedel (29.11) madalrõhkkond kaugeneb ja selle järel jääb sajuhooge järk-järgult harvemaks. Tuul pöördub kirdesse ja põhja ning võib tugev olla. Õhutemperatuur võib uuesti langema hakata.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.