Uudis

Ilmateenistus: torm räsib enim saari ja looderannikut

Foto: Unsplash

Kuigi praegu näib, et tormituuled teevad korralikku hävitustööd just saartel ja looderannikul, peaks järk-järgult ka sisemaa sügavustes tuure üles võtma.

Ilmateenistuse teatel on satelliidipildilt näha, et tormi kese liikus kella 12.45 seisuga aeglaselt Laadoga järve lähistelt idasse. Eesti ida- ja kaguosa paiknes veel selle rahulikus sektoris. Samal ajal merel on juba hommikust saati puhunud tugev loodetuul.

Kella 12.00-13.00 vahel mõõdeti Osmussaarel loodetuule puhanguks 28,5 m/s ning mitte kaugel looderannikul Dirhami kandis 28,0 m/s. Vilsandil oli ka puhanguid ligi 26 m/s. Põhjarannikul näitab ka tuul juba tugevnemise märke, puhanguid on kohati 20-25 m/s.

Tormitsükloni kaugenedes peaks tuul järk-järgult tuurid üles võtma ka sisemaa sügavustes ja Soome lahe idaosas. Päev on veel ees. Iga torm on oma iseloomult omamoodi. Praegu on selgelt näha, et see räsib enim just saari ja looderannikut.

See, et mõnes kohas on tuulevaikne, ei tähenda, et nii on kõikjal. Järjekordne tõestus sellest, kui suur on tegelikult Eestimaa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.