Uudis

Itaalias lähetuses viibiv Tallinna loomaaia tiiger Pootsman sai kolme kutsika isaks

Beebide esimene kaalumine.Foto: kuvatõmmis

Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman sai taas isaks, tema kaaslanna Luva tõi ööl vastu 3. juunilt ilmale kolm kutsikat: Alina, Zovi ja Krai.

Emase Alina ja isaste Zovi ning Krai tervis on suurepärane ja nad kasvavad jõudsasti, suurim poegadest kaalub juba kümme kilo. Poegade ema Luva on tasakaalukas tiigrimamma, kes hoolitseb hästi oma poegade eest, neid lakkudes ja imetades, nautides kutsikate mängulusti.

Pootsman saadeti aprillis Itaalia Parco Natura Viva loomaaeda, et osaleda ohustatud liikide paljundamisprogrammis. Viimase saja aasta jooksul on looduses tiigrite arvukus märkimisväärselt vähenenud ja põhjapoolse levikuga amuuri tiigreid on säilinud vaid ligikaudu 500 isendit.

Kutsikad Parco Natura Viva loomaaias arstlikul läbivaatusel

Nüüd nunnu- ja nurrumeetrid tööle – tõelised südametemurdjad on sündinud! Täna, rahvusvahelisel tiigripäeval, jagame rõõmsaid sõnumeid Itaaliast, Parco Nature Viva loomaaiast. Meie põhjamaa majesteetliku amuuri tiigri Pootsmani ja imelise Luva pesakonda sündisid käesoleva aasta 3. juunil kolm armsat kutsikat – Zov, Krai ja Alina. Kutsikad on kahe kuu jooksul hästi kosunud ning nende tervis on suurepärane. Viimase saja aasta jooksul on looduses tiigrite arvukus märkimisväärselt vähenenud ning põhjapoolse levikuga amuuri tiigreid on säilinud vaid ca 500 isendit. Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman viibib Parco Natura Viva loomaaias Ohustatud Liikide Euroopa Paljundusprogrammi raames, et aidata looduses väljasuremisohus tiigrite asurkondade säilimist.

Posted by Tallinna Loomaaed / Tallinn Zoo on Teisipäev, 28. juuli 2020

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.