Uudis

Olustveres tulevad künnimeistrivõistlused ja traditsiooniline toidulaat

Laupäeval, 18. septembril peetakse Olustveres 47. Eesti meistrivõistlusi kündmises ning toimub kohaliku toidu laat. Lisaks selgitatakse välja parim künnierakond, kui kündmises võtavad mõõtu erakondade esindajad.

Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli direktori Arnold Pastaku sõnul toob kohalik toit inimesed Olustverre kohale juba 17. korda ning laadast on aastate jooksul kujunenud oluline kohtumispaik väiketootjate ja klientide vahel. „Eesti inimesed on hea kohaliku toidu usku ning kuigi tänavu ootame külastajaid traditsioonilise Olustvere hoidistemessi asemel toidulaadale, siis hoiame kohalikku toorainet jätkuvalt au sees ja pakume põnevat meelelahutust,” sõnas Pastak.

Eesti künnimeistrivõistlusi korraldatakse juba 47. korda. Olustveres Eesti meistriteks tulnud kündjad saavad võimaluse osaleda 2022. aastal kündmise maailmameistrivõistlustel. Tänavustele meistrivõistlustele on registreerunud 45 osalejat, kelle ülesandeks on künnikultuuri populariseerimine.Künnimeistrivõistlusi peetakse Eestis alates 1965. aastast.

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Künnivõistlused toimuvad ürituse meelelahutusliku osana tänavu ka erakondade esindajate vahel, kui kuulutatakse välja Eesti parim künnierakond. Päevajuht Urmas Vaino eestvedamisel peetakse erakondade debatt põllumajandusteemadel.

Toidulaat on 18. septembril avatud kell 11-16, künnimeistrivõistlused saavad lipuväljakul avapaugu kell 8.30.

Konverentsi korraldajad järgivad Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldusi seoses COVID-19 levikuga, mistõttu peavad külastajad esitama ühe järgnevatest tõenditest: vaktsineerimispass, COVID-19 läbipõdemise tõend, negatiivne testitõend.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.