Uudis

Õpilased ja õpetajad saavad enda teadmised proovile RMK metsaviktoriinis

Eesti mets.Foto: shutterstock

RMK metsaviktoriin viib juba 20. korda õpilased ja õpetajad metsaradadele – algselt interneti vahendusel, seejärel looduses. Viktoriinist saad osa võtta siin.

Viktoriinist on oodatud osa võtma kõik kooliõpilased nii eesti kui vene keeles. Vastamine toimub klasside kaupa, kuigi iga õpilane vastab iseseisvalt. Küsimusi on kaks komplekti, üks 1. – 4. ja teine 5. – 12. klassile. Võitjad selgitatakse välja kolmes vanuseklassis: 1. – 4. klass, 5. – 9. klass, 10. – 12. klass. Küsimustele vastamisel võib kasutada abimaterjale ning pidada nõu õpetaja ja teiste õpilastega – seda ikka selleks, et üheskoos loodust paremini tundma õppida.

“Metsaviktoriin on hea võimalus pakkuda ajutiselt distantsõppel olevatele õpilastele avastamisrõõmu ja huvitavaid teadmisi meie loodusest. Tänavusel Lahemaa rahvuspargi juubeliaastal viivad paljud küsimused meie vanima rahvuspargi radadele avastama põhjaranniku lahtesid ja soid, kivirahne ja loodusradu. Muuhulgas saab teada, kuidas Une-Mati Lahemaal seikles ja kus jäi pooleli Kalevipoja künnitöö, kust tulid suured rändrahnud ja kuidas saame loodust prügist puhtana hoida,” tutvustas viktoriini tänavust fookust RMK külastuskorraldusosakonna teabejuht Tiina Neljandik.

Viktoriin on vastamiseks avatud 22. märtsist 29. aprillini, tulemused kuulutatakse välja 3. mail.

„Iga vanuserühma 10 parimat klassi saavad auhinnaprogrammi neile sobivaimas RMK külastuskeskuses, kusjuures auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon kuni 200 eurot kohalesõiduks. Lisaks tunnustame auhindadega ka parimate klasside juhendajaid,“ lausus Tiina Neljandik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.