Uudis

Pamela Anderson saatis Riigikogu esimehele kirja, nõudes karusloomafarmide sulgemist

Pamela Anderson koeraga.Foto: Zumapress.com/Scanpix

Näitleja ja PETA audirektor Pamela Anderson saatis koostöös Loomusega Riigikogu esimehele Henn Põlluaasale kirja, milles ärgitab Riigikogu karusloomafarme keelustama.

Kirjas Põlluaasale kutsub Anderson Eestit üles liituma juba karusloomafarmid keelustanud Austria, Belgia, Horvaatia, Norra, Serbia, Sloveenia ja teiste riikidega, et kaitsta loomade ja rahva tervist.

“Karusloomafarmide loomad veedavad kogu oma elu väikestes ja räpastes võrepuurides ning nad on jäetud ilma kõigest, mis on neile loomuomane ja tähtis,” kirjutas Anderson.

“Sageli ajab vangistus loomad hulluks. Lõpuks nad lämmatatakse, tapetakse elektrilöögiga või murtakse nende kaelad,” teatas ta.

Lisaks toob Anderson välja, et karusloomafarmid on oht inimese tervisele. Tema sõnul ei erine koroonaviiruse levikus karusloomafarmid elusloomade turust, kust sai haigus usutavasti alguse.

Näiteks on Hollandis koroonaviirus levinud minkide seas ja võimalik, et loomadelt on haigus edasi kandunud ka karusloomafarmide töötajatele. Seetõttu võttis Hollandi parlament vastu otsuse keelustada farmid planeeritust varem.

Andersoni kiri jõudis Riigikogu esimeheni loomade eestkoste organisatsiooni Loomus ja nende partnerorganisatsiooni PETA koostöös.

Varem on Eesti karusloomade kaitseks välja astunud Queeni kitarrist Brian May ja Hollywoodi näitleja Mena Suvari.

Poliitikute ja Loomuse koostöös algatatud loomakaitse- ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis näeb ette karusloomafarmide keelustamist Eestis, jõuab riigikogus esimesele lugemisele 15. oktoobril.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.