Pärnu siilid pidasid terrassil tundide kaupa pulmi, mürgeldamise käigus lükati ümber joogipudel

Siilide pulmapidu.Foto: kuvatõmmis Annela Ehvärti videost

Eelmisel nädalal avastas Pärnu elanik Annela Ehvärt, et tema ridaelamu terrassil käib vilgas tegevus: kaks okaskera pidasid pulmi.

Möödunud kolmapäeva, 29. aprilli hilisõhtul istus Ehvärt elutoas, uksed-aknad kinni, kui kuulis terrassilt tuttavat puhkimist. “Olin siile ligi nädal aega meie aias toimetamas näinud,” ütles ta. “Seda, et nad ka terrassil käivad, näitasid igahommikused pabulad.”

Kaklusest oli asi kaugel

Esialgu arvas Ehvärt, et siilid kaklevad ega läinud kohe uurima, millega on loomad täpsemalt ametis. Poole tunni möödudes läks Ehvärt terrassile, kus avastas siilid arvatust hoopis sõbralikumas meeleolus. Loomakeste tegevus sai linti 23 ajal. Veel kaks tundi hiljem, kui Ehvärt läks magama, kestis pidu edasi.

Ehvärt sai tänu pulmapeole teada, et puhisejaks on tüdruk. “Nad on meil mitu aastat käinud,” ütles ta. “Siilipreili on kogu aeg olnud häälekas ja enda kaasat sõimanud. Minul oligi seniajani arvamus, et nad kaklevad ja väiksem kaitseb oma territooriumi ning söögilauda.”

Järgmisel õhtul naabrite hoovis

Suuri kahjustusi pulmapeole ei järgnenud: pikali oli aetud 1,5liitrine pudel, ka olid loomad saanud kuidagi verandal seisnud topsist pintsli kätte. Ainult pissiloik oli jäetud terrassile. “Aga ka seda juhtub suhteliselt sagedasti ja olen harjunud, et suvel peab hommikuti terrassi veega üle uhama,” sõnas Ehvärt.

Pulmajärgsel õhtul nägi Ehvärt loomakesi naabrite aias. “Ka siis käis mitu tundi puhkimine,” ütles ta.


Julge siilitüdruk

Ehvärti sõnul ilmuvad siilid nende terrassile kevaditi ja lahkuvad talvel. Viimased kaks talve on üritanud siilitüdruk end nende juurde talveunne sättida. “Üle-eelmisel talvel keeras ta pehme uksemati rulli ja magas seal,” ütles Ehvärt.

Selleks, et siilil külm poleks, rullis Ehvärt mati otsapidi karpi, et loomakesele tuul peale ei puhuks. Möödunud hilissügisel omastas siilitüdruk tuulega mahakukkunud rätiku, millele oli käpa peale pannud juba suvel. See jäigi talle.

Ehvärti sõnul on muutunud siilitüdruk väga julgeks. “Ta tuleb õhtul, kui hakkan veidi hämarduma ja kolistab oma toidukausiga. Siis tean, et on aeg kassikonserv serveerida,” ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.