Uudis

Politsei tuvastas inimese, kes rüüstas Tartus legendaarse pardi pesa

Tartu kuulus part.Foto: Keskkonnaamet

Politsei tuvastas Tartus lillepotis haudunud pardi pesa rüüstaja, samas polnud teisipäeva keskpäevaks keskkonnainspektorid pesarüüstajaga veel kohtunud, mistõttu pole ka teada, miks ta kuulsa pardi pesa lõhkus.

Tartus Turu tänava McDonald’si kiirtoidukoha kõrval lillekastis haudunud sinikael-pardi pesa koos munadega oli eelmisel reedel ootamatult kadunud. Keskkonnainspektsioon asus läbi vaatama turvakaamerate salvestisi, millest ilmnes, et neljapäeva õhtul kella seitsme ajal käis pardipesa kallal keegi tundmatu mees. Turu tänava spordihoone valvekaamera salvestiselt on näha, kuidas mees jalutas pardipesa juurde, askeldas seal ligi kolm minutit ning lahkus.

Et spordihoone turvakaamera salvestis on kehva kvaliteediga ning mehe nägu polnud sealt näha, palus keskkonnainspektsioon abi politseilt. Linna kaameratesse jäänud info analüüsimisel õnnestus politseil ta tuvastada ning teave keskkonnainspektsioonile edasi anda. Tartu politseijaoskonna piirkonnavanem Siim Linnard sõnas, et selline koostöö riigiametite vahel on tavapärane ning turvalisuse tagamiseks ka vajalik.

Rüüstaja teo motiivid pole veel teada ning teada pole ka see, kas ta üldse andis endale oma teo tõsidusest aru, sest inspektorid pole veel pardipesa kallal askeldanud mehega kohtunud, selgitas keskkonnainspektsiooni Tartumaa büroo juhataja Tanel Türna eile keskpäeval.

“Pesa rüüstamisel võib olla kolm eesmärki: kas mees tahtis pardimune süüa, soovis pakkuda pardile paremat pesitsuskohta või oli tegu lihtsalt pahatahtliku käitumisega, aga oma käitumist saab ta põhjendada meie inspektoritega kohtumisel,” ütles Türna.

Olgu motiivid millised tahes, aga keskkonnainspektsioon on väärteomenetlust alustanud ning sellise teo eest saab inimest karistada maksimaalselt 1200-eurose trahviga.

“Eks täpne karistus selgub menetluse käigus, tuleb arvesse võtta ka raskendavaid või kergendavaid asjaolusid, mida me praegu ei tea,” lisas Türna.

Kaamerasalvestiselt oli näha, et mees proovis ka pesal istunud parti kätte saada, aga see tal ei õnnestunud, lind pääses putku.

Kuna sinikaelpardid on pesakoha hoidjad ning kõnealune part on juba mitmendat aastat järjest valinud pesapaigaks linnas olevad lillekastid, on Türna arvates üsna tõenäoline, et part teeb varsti samasse kohta või sinna lähedale uue pesa.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses