Uudis

Pühade ajal kehtib metsas jahirahu

Foto: Pixabay

Eesti Jahimeeste Selts kuulutas eile Vihula mõisas välja pühadeaegse jahirahu, mis kestab 24.-26. detsembrini. Sel ajal ei tohi metsas ja niitudel loomi küttida.

EJSi presidendi Margus Puusti sõnul on jahirahu avalik väljakuulutamine üks jahimeeste viisidest avaldada läbi oma tegevuse tänu ja austust emakesele loodusele. „Jahirahu väljakuulutamine ja selle pidamine on jahimeestel sügava lugupidamise avaldamine oma harrastusele ja ulukitele. Kinnitame, et jahipidamisel järgime nii seadusi kui jahipidamise head tava,“ ütles Puust. „Kuulutades välja ja pidades jahirahu mõistame, et oleme osake nii loodusest kui kogukonnast. Kõik, mis on oluline keskkonnas ja kogukonnas, on tähtis ka meile,“ selgitas Puust.

Jahirahu väljakuulutamise tava sai Eestis alguse Soome eeskujul 1993. aastal. Sel ajal jahimehed metsloomi ei küti ja püssid jäetakse relvakappidesse. Küll aga käiakse peredega metsas jalutamas ja lume olemasolul ka põnevaid ulukite tegevusjälgi uurimas. Vahel viiakse loomadele ka sümboolset külakosti. Jahirahu ei tulene seadusest, vaid on jahimeeste omaalgatuslik kokkulepe, millega avaldatakse austust nii loodusele kui ka kogukonnale.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.