Uudis

Punane Rist avas Tallinnas taaskasutuskaupluse, mille tulu jagatakse puudustkannatavate inimestega

Kadaka tee 54 asuv kauplus. F: Eesti Punane Rist

Täna avab Tallinnas ukse Eesti Punase Risti taaskasutuskauplus, mis aitab toetada puudustkannatavaid inimesi kõikjal Eestis. Kauplus kannab nime Punane Ristik ja asub aadressil Kadaka tee 54. 

„Idee tuli Soomest, sealse populaarse Punase Risti Kontti kaupluseketi tegevust jälgides. Kui kokku saavad keskkonnahoid, enimhaavatavate abistamine ja soodne ning kvaliteetne kaubavalik, on kõik eeldused edukaks teekonnaks olemas,“ sõnas Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv.

Mitmesaja ruutmeetrisel pinnal on nii rõiva- kui ka sisustuskaupu, koguseliselt enam-vähem võrdselt. Keskmine hinnaklass on 3–5 eurot, kuid leidub ka väga erilisi ja hinnalisemaid esemeid. „Kaubavalik on mitmekesine, suudame pakkuda midagi igale maitsele. Meid kannustab teadmine, et rõõmustame iga oma klienti mitmekordselt: ta leiab meelepärase iseenda ja oma kodu jaoks ning seejuures leevendab kellegi abivajadust,“ rääkis Punase Ristiku juhataja Leelo Sui. 

Ainsaks omataoliseks kauplus ilmselt ei jää. „Otsime juba uusi võimalusi Tallinnas ja oleme pilgu pööranud teistegi Eesti linnade poole,“ avaldas Eesti Punase Risti president Harri Viik.

Punane Ristik on avatud tööpäevadel kell 10–19 ja laupäeval kell 10–17. Ühistranspordiga tulles on lähim peatus Kadaka Selver.

Kaupluse avamist on toetanud mitmed ettevõtted: Tallinna Kaubamaja, Stockmann, Baltika Group, Rimi Eesti, Sokos Hotell Viru, Prisma Peremarket, Lipuvabrik, Filikor OÜ, ID Süsteemid, Euronics.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.