Seadusemuudatusega võib ka veini- ja viinapudelitest saada panditaara

Taarapunkt Ülemiste Keskuses.Foto: Rohegeenius

Eesti Rahvusringhääling vahendab, et kiirkorralise seadusemuudatuse õnnestumisel võivad ka kange ja lahja alkoholi, piimajookide ja siirupite pakendid muutuda panditaaraks. Taoline võimalus peaks sellisel juhul tekkima juba sel suvel. Kuigi klaastaara tagastamisega Eestil suurt probleemi pole, sunnivad karmistuvad euronõuded ametnikke tegutsema.

Praegu saab taaraautomaati tagasi tuua mahlapudeli, aga kui teil on kodus mõni šampanjapudel, siis seda süsteem vastu ei võta, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kuna miski ei motiveeri inimesi rohkem kui raha, siis on keskkonnaministeeriumil plaanis muuta senist pandipakendi süsteemi nii, et juba suvel oleks võimalik taaraautomaati ära anda ka muud klaastaarat.

“Tegemist on kange ja lahja alkohoolse joogiga, näiteks viin, konjakid, viski või ka veinid ja vahuveinipudelid. Lisaks siirupid ja piimajoogid,” ütles keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna nõunik Kerli Rebane.

Kui õllepruulidele on pandipakendi süsteemiga liitumine kohustuslik, siis viinatootjad võivad, kuid ei pea liituma. Rebase arvates pole neile mõtet liitumist kohustuslikuks teha, sest erinevalt muudest pakenditest viiakse klaaspudeleid juba praegu usinalt avalikesse klaasikonteineritesse ära.

Loe rohkem ERR-ist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.