Seekordse Toidumessi üks teemasid on pakendid

Tallinna Toidumess. Foto: Marek Metslaid

27. septembril algab Tallinnas kahepäevane Toidumess, kus selguvad Aasta Kokaraamat ja Jõulutoode ning tutvustatakse uusi aastalõpu maitseid. Aktuaalse teemana on messil esindatud pakendite ja pakkevahendite valdkond.

Paarkümmend eksponenti tutvustavad innovaatilisi ja keskkonnasõbralikke pakendeid tööstusele ja kaubandusele. Lisaks korraldavad kliimaministeerium, sotsiaalministeerium ning regionaal- ja põllumajandusministeerium seminari, kus oma jätkusuutliku toitlustuse kogemusi jagavad Fotografiska, Tallink Grupp, Laulu- ja Tantsupeo SA ning Res Q Club.

Kutseoskuste populariseerimiseks toimuvad baarmenite võistlused alkoholivabade kokteilide valmistamises ning Eesti esimene pitsameistrite võistlus. Suursündmus toimub 30. korda ja külastajaid on oodata 5000 ringis.

„Toiduproffidele traditsioonilise kohtumispaigana tuntud Tallinna Toidumess on oma sisuga alati innustanud alustajaid ja toetanud turul tegutsejaid edasi liikuma. Selgi korral korraldab Toiduliit koostöös Kaupmeeste Liiduga konverentsi, kus seekord teemaks „Kas raju jätkub“ ning siht on rääkida sektori elujõust, tulevikuprognoosidest ja otsida lahendusi,“ lausus Tiit Sarv, kes on messi eestvedajana tegutsenud läbi kolme aastakümne.

Eesti toitlustajate südameasjaks on jätkuvalt Ukraina, seetõttu toimuvad messi mõlemal päeval ülevaateseminarid Ukraina veinipiirkondadest ning sealsetest marjasortidest.

Toidumessil on väljas üle 120 Eesti ettevõtte ja 40 välismaist ettevõtet. „Nende hulgas on päris uusi alustajaid kui ka turul liidripositsiooni omavaid ettevõtteid, mis annab hea ülevaate Eesti toidusektorist täna nii erialaproffidele kui ka toidusektori koostööpartneritele,“ märgib Tiit Sarv.

Tallinna Toidumess toimub 27.–28. septembril Tallinna Unibet Arenal ning messiala laiendusena paigutatud moodulhallides. Messi raamprogrammis (www.profexpo.ee/foodfair/programm) on erialane konverentsi- ja seminaritegevus, lisaks toimuvad valdkonna tootekonkursid ja kutsealavõistlused.

Tallinna Toidumess 2023 toob publiku ette neli võistlust:

Aasta Kokaraamat 2023

Mess algab Aasta Kokaraamat 2023 väljakuulutamisega, millega tunnustatakse eesti keeles ilmuvaid uusi kokandusteemalisi raamatuid, nende autoreid ja kirjastusi. Aasta jooksul poelettidele jõudnud parim algupärane eestikeelne kokaraamat, parim tõlkeraamat ja eriauhinna laureaadid saavad konkursi kujundusega märgise ning neist koostatakse väljapanek Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes.

XII Eesti Baarmenite meistrivõistlused alkoholivabade kokteilide valmistamises

Kaheteistkümnendat korda selgub messil Eesti Meister alkoholivabade kokteilide valmistamises. Võistlusel osalevad professionaalsed baarmenid, kes peavad välja mõtlema uued ja unikaalsed retseptid. Kohapeal valmis tehtud kokteile hindab tippbaarmenidest ja erialaga seotud professionaalidest koosneva kohtunike kogu. I koha võitja saab võimaluse osaleda järgmisel Mattoni Grand Drink Alkoholivabade kokteilide Maailmameistrivõistlustel.

Peetri Pizza ja Pappa Pizza pitsameistrite võistlus

Esmakordselt messil toimuva võistluse eesmärk on pakkuda Eesti tegutsevatele pitsameistritele võimalust oma kutseoskusi arendada, kogemusi ja uusi ideid saada. Ühtlasi soovivad korraldajad võistluse baasil arendada välja koolkonna, kes oleks Eestis võimelised koolitama uusi pitsameistreid. Võistlusega selgitatakse välja Parim Pitsameister 2023, Kiireim Pitsameister 2023 ja Fantaasiarikkaim Pitsameister 2023 auhinna saajad.

Jõulutoode 2023

Traditsioonilise sündmusena selgitatakse välja Jõulutoode 2023 neljas kategoorias: pagaritoode, lihatoode, hõõgvein ja jõuluõlu. Võistlusel osalevad tooted, mis aasta lõpus Eesti kauplustesse müügile jõuavad; konkurss aitab esile tuua uusi maitseid ja tootearendust kohaliku turul. Tulemused selguvad kahe messipäeva jooksul toimuva maitsmise, hindamise ja publikuhääletuse tulemusena.

Tallinna Toidumess toimub 30. korda

Tallinna Toidumess on 30 aastat olnud Eesti toidukultuuri edendaja ja toiduproffide seas hinnatud erialasündmus, kus igal aastal osalevad toiduainetööstuse, toitlustuse, hotellinduse, kaubanduse ning sidusalade esindajad ja eksperdid. Mess kuulub ka rahvusvahelisse erialamesside kalendrisse, mis toob igal aastal Tallinnasse kohale arvestatava hulga välismaiseid toidusektori ettevõtteid. Rohkem teavet messi kohta leiab siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.