Uudis

Soome lõbusõidukaatri uppumise järel käib Tallinna lahel reostustõrje

Reostuslaik Tallinna lahel. Foto: PPA

Üks suuremaid Soome lõbusõidukaatreid, mis laupäeva pärastlõunal Tallinna lahes põlema läks ja põhja vajus, tõi kaasa merereostuse, mille tõrjumisega on ametis nii päästjad kui ka PPA.

“Ilmastikuolude ja tugeva lainetuse tõttu ei õnnestunud eile enne pimedat reostustõrjepoomide panek,” vahendas politsei pressiesindaja PPA operatiivjuhi Tago Trei sõnu.

“Täna hommikul jätkas laevastiku laev Raju koostöös päästeametiga poomide panekut ning praeguseks on reostusala suures osas piiratud. Esialgsetel andmetel oli laevas õnnetuse hetkel 12 tonni kütust, sellest osa põles tulekahju käigus ära ning osa jäi laeva paaki.”

Trei sõnul pole teada, kui suur hulk kütust välja võis lekkida. Reostusekiht on sedavõrd õhuke, et seda ei saa koristada, kuid selle levikut takistavad reostustõrjepoomid. Trei ei välistanud, et niivõrd õhuke reostuskiht hajub ise. Laev Raju jääb veel sündmuskohale reostust piirama ja seirama.

“Suured tänusõnad läheduses viibinud purjejahi meeskonnale, kes esimesena evakueerunud päästeparve enda hoole alla võttis,” lisas Trei. “Samuti täname sündmuse lahendamisel abiks olnud Tallinna vabatahtliku merepääste meeskonda, kes eile kiirelt reageerisid ning evakueerunud inimesed omakorda Kakumäe sadamasse toimetasid ning neid abistasid. Aitäh ka päästeameti meeskonnale, kes kustutustööde ja poomide panekuga aitasid.”

Tallinna lahel Kakumäe sadama lähistel läks laupäeva pärastlõunal põlema Soome lipu all sõitnud väikelaev Hooligan. Paar tundi hiljem alus uppus, kuid pardal viibinud inimestel õnnestus evakueeruda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.