Uudis

Tallinna Botaanikaaias saab näha taimeriigi staare ja veidrikke

Buda-näsasidrunipuu.Foto: Tallinna Botaanikaaed.

8.–16. veebruarini toimub botaanikaia Palmimajas näitus „Staarid ja veidrikud taimeriigis“, kus tutvustatakse taimeriigi iseäralikke ja ekstreemseid isendeid. Külastaja saab kohtuda ussilõksu, kuradi-käepuu, trühvelõie, sinisõrme ja teiste võrratute veidrikega.

„Nagu inimeste maailmas, nii ka taimeriigis on omad staarid ja veidrikud, kes on pälvinud rohket tähelepanu,“ räägib näituse kuraator Urmas Laansoo. „On taimi, kes on niivõrd jahmatava välimusega, et ajavad lausa hirmu peale, teised samas hoopis hingematvalt kaunid. Mõnedesttaimedest on parem suure kaarega mööduda, kui te just ei soovi tunde kestvaid piinavaid aevastushooge saada. Kummalist ja huviväärset jätkub näitusel küllaga,“ kutsub Laansoo kõiki näitusele.

Nädalavahetustel toimuvad näituse raames giidi juhendamisel ekskursioonid. Eestikeelsed ekskursioonid algavad kell 12.00 ja venekeelsed kell 11.00. 14. veebruaril kell 14.00 kutsub metoodik Urmas Laansoo ekskursioonile „Sõbralikud taimed“. Sõbrapäeva puhul saavad kaks sõpra külastada botaanikaaeda ja näitust ühe pääsmega.

Näitus jääb avatuks kuni 16. veebruarini. Sissepääs on tavahinnaga. Rohkem infot leiab Botaanikaaia kodulehelt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.