Uudis

Tallinna Raekoja platsile tuuakse neljapäeval poole sajandi vanune jõulukuusk

Nelja aasta eest säras Raekoja platsil selline kuusk.Foto: PM / Scanpix Baltics

Eeloleva neljapäeva hommikul jätab Pääskülas oma kasvukohaga hüvasti 50-aastane 15 meetrit kõrge kuusk, et saada Tallinna esindusjõulupuuks Raekoja platsil.

Raido, kelle lapsepõlvekodu juures Pääskülas kuusk kasvab, meenutuse kohaselt tõi tema isa 45 aastat tagasi metsast väikese kuuse ja istutas selle poja esimeseks sünnipäevaks kodu tagahoovi lillepeenrasse.

“Kui kuusk oli mõne aasta sirgunud, sai sellest meie aia jõulupuu, mille külge riputati igal aastal värvilised tuled,” rääkis ta. “Ja seda niikaua, kuni majapidamises ei leidunud enam piisavalt pikka redelit tulede paigaldamiseks.”

Raido sõnu aga on kuusk kasvanud tänaseks nii suureks, et muutus elumajale ohtlikuks. “Viimased kümmekond aastat on meil sõpruskonnas nalja tehtud, et kasvatame hoovis Raekoja platsi jõulupuud,” sõnas ta. “See saabki siis tänavu teoks.”

Kuusk saetakse Pääskülas jalalt neljapäeva hommikul ja peaks jõudma Raekoja platsile keskpäeva paiku. Kolmandat aastat järjest on Tallinna esindusjõulupuu leitud siitsamast pealinna piirest.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.