Uudis

Tartu linn ootab baaridelt topside taaskasutamise lõpetamist

Naiivi baar Tartus.Foto: Kristjan Teedema, Postimees

Tartu linn ei soosi kohalike baaride omaalgatuslikku topsiringlust: Möku, Kivi, Barlova ja Naiiv rikuvad linna hinnangul algatusega seadust ja nii jätkata ei tohi.

Augustist siiani said nende nelja baari külastajad kaheeurose pandi vastu korduvkasutatava joogitopsi, mille sai pärast tühjaksjoomist baari tagasi anda, kusjuures Mökust saadud topsi võis tagastada ka Naiivi, see ei pidanud jääma sama baari piiridesse.

Kuigi kõik näisid süsteemiga rahul olevat, sekkus nüüd asjasse Tartu linna ettevõtluse osakond, kes pärast vaatlust leidis, et sellist asja ei saa siiski lubada: “Kuigi idee on ju tervitatav, et plasti kasutamist vähendada, siis meie näeme, et see on ikkagi vastuolus korrakaitseseadusega. Alkoholi tarbimine on lubatud toitlustusettevõttes, toitlustusettevõtte hooajalisel laiendusel, aga praegusel juhul kliendid võtavad selle topsi ja käivad baaride vahel. Ehk siis avalikus kohas tänaval alkoholi tarbida ei tohi,” ütles Tartu kaubandusjärelevalve peaspetsialist Merle Pau.

Naiivi juhatuse liige Martin Maatee ütleb, et baarid jäid linnavalitsusest saadud kirja järel üsna nõutuks, sest arusaamatuks jäi, kuidas erineb taaskasutatav tops sellest ühekordselt kasutatavast topsist, mida baarikülastajad seni kaasa võtta said ning nad loodavad, et topsiringlus hoopis laieneks.

Tartu linn aga ootab, et neli algatuses osalenud baari omavahelise koostöö lõpetaks.

Loe pikemalt ERRist.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses