Uudis

Tartus saab õppida ahju kütmist

Foto: Pixabay

Tartu linn korraldab koostöös MTÜ-ga Eesti Pottsepad tasuta koolitused õigetest ahjukütmise võtetest, mis aitavad säästa küttepuid ja hoida puhtamana linna õhku.

Samuti jagatakse koolitusel ahiküttega kodu elanikele kasulikke nõuandeid kütteseadmete hooldamiseks. 

Koolituse eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust puuküttel toimivate kütteseadmete kasutamisest ja hooldusest ning edendada tuleohutust ja keskkonnateadlikust. Õiged kütmisvõtted aitavad vähendada õhusaastet, säästa küttekoldeid ja lõpptulemusena hoida kokku ka küttekuludelt

“Ahiküte on üks olulisi õhusaaste põhjustajaid Tartu linnas. Valides õige kütuse ja arukad kütmisvõtted, saavad ahiküttega majade elanikud väga palju linnakeskkonna heaks ära teha,” ütles linna keskkonnaspetsialist Aija Kosk.

Korstnapühkijate sõnul võetakse tänavu kasutusele ka paljud kütteseadmed, mis on aastaid varjusurmas seisnud, mistõttu tuleks nende omanike teadmisi värskendada. Samuti oleks kasulik ahjukütmise algtõdedest saada teavet tudengitel, kes elavad ahiküttega üürikorterites, kus pottseppadel on tulnud päris sageli parandada katki köetud ahjusid.

Koolitused toimuvad 24. novembril kell 17.30 ja 26. novembril kell 11 Tähe 127e õppeklassis ning seda viivad läbi Mati Malm, Tanel Määr ja Paul Pääso, kes on kõik 5. taseme pottseppmeistrid.

Koolitusel käsitletavad teemad: küttepuude valik ja puude niiskuse mõju kütmisele; erinevad kütteseadmete tüübid; õhuvarustus hoonetes; keskkonnasõbralik kütmine – mida ei tohi koldesse panna; õiged ahjukütmise võtted – kui palju ja kuidas puid ahju paigutada; tuleohutus kütmisel; kütteseadme seisukorra hindamine, nõuded hooldusele, kui tihti tuleb puhastada kollet ja lõõre; kes võib tahkekütteseadmeid ehitada; millal kutsuda korstnapühkija ja kes tohib korstnapühkimise teenust osutada. Koolituse käigus toimub ka praktiline ahju kütmine. Koolitus kestab neli tundi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.