Uudis

Tee oma ettepanek – kes võiks olla 2021. aasta lind?

Öösorr. foto: Reet Sau

Öösorri aasta hakkab lõppema ja annab sule üle 2020. aasta linnule tuttpütile. Kes aga lendab peale aastal 2021? Eesti Ornitoloogiaühing on kuulutanud välja ideekonkursi 2021. aasta linnu leidmiseks ja projekti elluviimiseks. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 28. november 2019.

Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eesti linnuliiki või liigirühma, samuti kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimis- ja kaitsetegevustesse.

Eesti ornitoloogiaühing ootab kuni ühe A4 lehekülje pikkuseid ettepanekuid, mis peavad sisaldama aasta linnuks pakutava liigi või liigirühma nime, põhjendust, kavandatavate tegevuste kirjeldust ja võimalike teostajate nimesid. Esitatav liik ei tohi olla varem aasta linnuks valitud. Varasemate aasta lindudega saab tutvuda ornitoloogiaühingu veebilehel.

Teostajad peavad olema nõus enda esitamisega, võimelised planeeritud tegevusi ellu viima ja vajadusel koostama rahataotlusi koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga.

Ettepanekud tuleb saata 28. novembriks 2019 e-postiga aadressile eoy@eoy.ee.

Aasta linnu valib esitatud kandidaatide seast Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu. Aasta lind 2021 avalikustatakse traditsiooniliselt ornitoloogiaühingu suvepäevadel järgmisel aastal.

Eesti Ornitoloogiaühing valib Eesti aasta lindu alates 1995. aastast. Käesoleva aasta lind on öösorr, 2020. aasta linnuks valiti tuttpütt.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.