Uudis

Uskumatu julmus: Paide lapsed mängisid siiliga jalgpalli

Pilt on illustreeriv.Foto: Unsplash

Ühismeedias ringleb video, milles on näha, kuidas poisid taovad jalaga kerratõmbunud siili.

Eesti Metsloomaühing jagas videot, mis on üles võetud ilmselt Paide kutsekooli juures. Jagame ühingu Facebookis ilmunud postitust.

Suri löökide tagajärjel

Paide on linn, kus meie juhatuse liige Virge Võsujalg tegeleb päevast päeva vigastatud metsloomade abistamise ja loodusesse vabastamisega. See siil polnud siiski ilmselt enne lööke surnud, sest suutis ennast kerasse tõmmata, küll aga suri ta kindlasti selliste löökide tagajärjel, kardetavalt piinarikkasse surma.

Oleme video edastanud Paide noorsoopolitseinikule, kes asjaga edasi tegeleb. Sündmus on tõenäoliselt toimunud kohas, kust päästsime hiljuti üheksa emata jäänud siilipoega. Muidugi ei saa me seda kunagi päris kindlalt teada, kas nende kahe sündmuse vahel oli seos, kuid selline kahtlus meil tekkis.

Viimasel ajal ilmsiks tulnud eri Eestimaa paikades toimunud jõhkrad ja julmad teod loomade vastu näitavad selgelt, et nad vajavad tugevamat seaduslikku kaitset. Lastele on aga vaja maast madalast õpetada empaatiat ja loomaarmastust selleks, et neist ei kasvaks südametuid jõhkardeid.

🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬MA VABANDAN JUBA ETTE, ET KASUTAN EBATSENSUURSEID SÕNU AGA SEE ON LIHTSALT NII ÄRRITAV, MIS VIIMASTEL PÄEVADEL TOIMUB!DEBIILID, AJUDETA IDIOODID… VÄRDJAD MA ÜTLEN RSK.🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔MIS TOIMUB NOORTE INIMESTE PEAS JA KUS KRT ON NENDE VANEMAD??!!Videol nähtav, toimub Paides. JUST siinsamas, kus elan mina ja püüan iga päev loomi päästa, kaitsta ja aidata. Selles videos küll väidetakse, et see siil oli juba surnud, kui temaga mängima asuti, kuid julgen selles RÄIGELT kahelda!!! Tegu ei ole SURNUD siiliga, Surnud siil EI HOIA END NII KERAS, END KAITSTES VAENLASE EEST, KELLEKS TOLLEL HETKEL ON SEE NOORTE KAMP, MITTE LOODUSLIK VAENLANE REBANE EGA KOER, VAID LAPSED.🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬JA ISEGI, KUI SIIL OLEKS OLNUD SELLEKS HETKEKS SURNUD, SIIS LOOMA KEHAGA NII MÄNGIDA 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮Mis küll paneb noore inimese nii julmalt käituma süütute loomadega ja nagu tänaseks kuulda on olnud, siis ka endast väiksemate lastega?! Paide lapsevanemad, PALUN kontrollige kellega Teie lapsed läbi käivad ja mida nad enda vaba ajaga ette võtavad! Kas nad ikka mängivad palli selleks ette nähtud vahenditega ja ei kasuta oma kiviviske märklauana teisi lapsi, enne neid alandades ja vastu maad surudes! Ja seda seal juures veel filmides, et kõik saaksid näha, kuidas olen väiksemast tugevam.Kes tuleb sellise asja peale, et elusolend on midagi, millega jalgpalli mängida? 🦔🦔🦔🦔🦔🦔🦔🦔🦔🦔🦔🦔🦔🦔🦔Ja mis paneb lapse arvama, et ta on parem kui teised ja võib nõrgematele liiga teha?! Palju on palutud muidugi, et laps enda hormoonidest segaduses ajuga mõtleks selgemalt kui mõni täiskasvanud haamriga vallaametnik aga siinkohal saab lapsevanem veel ehk midagigi ära teha ja äkki annab veel julmuritest inimest vormida?! Ehk ei ole nende jaoks veel hilja?!🤷🤷🤷Seniks, kuni politsei videol ja kaamera taga olevate laste ning nende vanematega tegelevad, hoidke ning hoiatage oma lapsi olema ettevaatlikumad. Sekkuge, kui vähegi ohumärke näete!PALUN ÄRGE LASKE SELLEL KÕIGEL EDASI KESTA!!! SEE ON TÕSI, EI TOHI LÜÜA JA TEISELE HAIGET TEHA AGA RSK MA ÜTLEN, MA ANNAKS TEILE ISE VITSA, KUNA OMAL AJAL ON SEE ILMSELT SAAMATA JÄÄNUD. ARMAS PAIDE RAHVAS, HOIAME KOKKU, MÄRKAME JA LÕPETAME SELLISE TEGEVUSE, SEE PUNT TULEB PEATADA! Paide pidi olema ju Eestimaa ♥️

Posted by Orav Kribu on Reede, 28. august 2020

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.