Uudis

Uus nädal toob lõpuks külma ilma

Äkki näeb isegi lund?Foto: Shutterstock

Lähipäevil läheb ilm senisega veidi külmemaks ning uuel nädalal võib kohati öösiti õhutemperatuur langeda üheksa miinuskraadini, prognoosib ilmateenistus.

Pühapäeval liigub madalrõhkkond Skandinaaviast Soome ja selle servas sajab Eestis aeg-ajalt vihma, vaid öö hakul ja uuesti võib õhtul sekka ka lörtsi tulla. Tuul puhub edelast ja on tugev, õhtul pöördub järk-järgult läände ja loodesse ning jääb rahulikumaks. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 2 ja 5 soojakraadi vahel, õhtul loode poolt alates temperatuur langeb.

Esmaspäeval kaugeneb madalrõhkkond Venemaa poole ja selle järel eemaldub vihma- ja lörtsisadu pärast keskööd Peipsi taha. Loodevoolus kandub külmemat õhku ning päeval siin-seal langevad sademed tulevad alla enamasti lörtsi ja lumena. Puhub tugev loodetuul. Õhutemperatuur langeb hommikuks sisemaal vahemikku 0 kuni -2 kraadi, rannikul on kuni +2 kraadi, päeval 0 kuni +3 kraadi.

Teisipäev tuleb tõusva õhurõhu foonil enamasti sajuta. Loodetuul päevaks nõrgeneb. Selgineva taeva all langeb õhutemperatuur öösel vahemikus -2 kuni -6 kraadi, rannikul võib jääda 0 kraadi lähedale, päeval on 0 kuni -3 kraadi.

Kolmapäevast suurem osa püsib kõrgrõhuvööndi mõjul sajuta, rahulik ja karge. Vaid pärastlõunal võib üle Soome liikuv madalrõhulohk Eestit riivata, taeva pilvisemaks muuta ja ka kerget lund tuua. Sel juhul muutub läänekaare tuula tugevamaks. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -4 kuni -9 kraadi, meretuulega rannikul jääb 0 kraadi lähedale, päeval tuleb 0 kuni -2 kraadi, saartel ja looderannikul võib +2 kraadini tõusta.

Neljapäeva öösel kõrgrõhuhari eemaldub. Kohati sajab veidi lund. Loodetuul tasapisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on vahemikus -2 kuni -7 kraadi, rannikul võib jääda 0 kraadi lähedale.

Päeval pilvisus tiheneb. Pärastlõunal jõuab Skandinaaviast läheneva madalrõhkkonna paks pilvemass ühes tiheda lume- ja lörtsisajuga Lääne-Eestisse ja õhtuks laieneb Peipsi äärde. Õhutemperatuur tõuseb vahemikku 0 kuni -2 kraadi, õhtuks Lääne-Eestis +3 kraadini.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.