Uudis

Vaata otse: rasvatihased kogunevad pidusöögilauale

Foto: Järva Teataja / Scanpix

Otepääl alustas tegevust taas talilinnukaamera, mille vahendusel saab vaadata, kuidas linnud toidumajja kogunevad ja keha kinnitavad.

Looduskalendri teatel tegutsevad talveks meile jäänud rasvatihased salkadena. “Heade toitmiskohtade – näiteks nagu kaamerast nähtav toidumaja – lähedusse jäävad tihased kogu talveks väiksele alale paigale,” seisab lehel kirjas.

Kui toimuvat tähelepanelikult jälgida, võib märgata, et rasvatihaste seas valitseb sotsiaalne hierarhia: emased asuvad isastest madalamal ja peavad toidumajas seetõttu kannatlikult oma võimalust ootama.

Selleks, et aru saada, kellega täpsemalt on tegemist, viska pilk peale linnu alapoolel asuvale mustale triibule – isaslinnul on see laiem, emasel kitsam ja alakõhul katkendlik.

Kui Eestis pesitseb ligi 300 000-400 000 rasvatihaste paari, siis talvel on rasvatihane Eesti arvukaim talilind, kokku talvitab siin 1-1,5 miljonit isendit. Pesitsusperioodil toitub rasvatihane peamiselt putukatest ja nende vastsetest, talvepoolaastal lisanduvad aga tema menüüsse ka seemned, marjad ning puuviljad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.