Uudis

Vaata: otseülekanded Eesti kaunimatest vaadetest

Panoraamkaamera Tallinna Teletornis.Foto: Levira

AS Levira tegi oma kodulehel kõigile kättesaadavaks kaks esimest SkyView kaamera ülekannet. Esimene, juba aastavahetusest tuttav 278 meetri kõrgusel olev panoraamkaamera, asub Tallinna teletornis ja teine paikneb Levira Kohtla-Nõmme saatejaama mastis 226 meetri kõrgusel ning on suunatud Kesk-Eesti poole.

SkyView projekti raames kavatseb Levira pakkuda otseülekandeid Eesti kaunimatest vaadetest, tehes seda ettevõtte kõige kõrgematele teleteenuste mastidele paigaldatud kaameratega. Projekti raames võetakse kasutusele erinevaid tehnoloogiaid, et võimaldada interaktiivset pilti ja AI tehnoloogial põhinevat analüüsi.

Levira tehnoloogia- ja IT direktori Kristo Kaasani sõnul on ettevõttel plaanis sel aastal kaamerate võrgustikku laiendada. „SkyView tehisintellekti kasutades on võimalik avastada metsatulekahjusid, aidata sünoptikutel kiirelt saada ülevaadet Eesti ilmastikust ja erapilootidel ohutult õhku tõusta, teades, et sihtkohas on maandumiseks sobilik ilm. Leviral on plaanis SkyView kaamerate võrgustikku sel aastal veelgi laiendada ja ootame ka huvilisi ühendust võtma, kellele antud lahendustest kasu võiks olla või kes sooviks pilti kasutada,“ ütles Kaasan.

Kohtla-Nõmme kaamera vahetatakse lähiajal välja panoraamkaamera vastu, mis pakub senisest veelgi kaunimat vaadet.

Otseülekandeid on võimalik vaadata siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.