Uudis

Vaata uskumatut videot: hülged on kolinud Tallinna kesklinna

Foto: kuvatõmmis videost

Tallinna kesklinnas Admiraliteedi basseinis on end juba mitu kuud sisse võtnud hallhülged, keda ei näi linnamüra häirivat.

Zooloogi ja loodusfotograafi Tiit Hundi sõnul märgati mereelukaid esimest korda möödunud aasta 26. novembril. “Basseini veepiiril on korraga silmatud koguni nelja halli peanuppu ja kõik nad paistavad olevat üheealised noored loomad, kes on juba napilt suguküpsed või siis peagi selleks saavad,” kirjutas Hunt RMK loodusblogis.

Admiraliteedi basseinis on hülgeid märgatud varemgi, kuid esimest korda on nad jäänud kambakesi sinna paigale. “Siiski, üks eriti tähelepanuväärne erand aegade jooksul oli 2011. aasta aprillis, kui halliema sünnitas basseinijääle valge poja ja oli temaga seal pikemalt,” lisas Hunt.

Hundi sõnul võivad hallhüljes olla kuude kaupa vees ilma, et peaks sealt kuhugi kuivale maale loivama. Ka ei leidu basseinis kohtagi, kust sa saaks välja tulla.

Hülgeid basseini kaldalt toimuvatelt ehitustöödelt tulev tugev müra hülgeid ei häiri, sest vee alla kära nii hästi ei kostu. “See hülgekamp on vist juba linnastunud ja selle mürgliga kohanenud – linna hallid,” teatas Hunt ja lisas, et hülge vaatevinklist vaadates polegi seal nii hull olla, sest ohtu pole ning kala jagub.

Hundi teatel on üsna väike Admiraliteedi bassein meeltmööda ka talvituvatele veelindudele. Seal toimetavad vahelduva eduga kümneid jääkosklaid, kalakajakaid, sinikaelparte, hõbekajakaid ja teisigi linnuliike.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.