Uudis

Viljandisse rajatakse unikaalne roheline seikluslinnak

Foto: Viljandi.ee

Tänavuse Viljandi kaasava eelarve hääletuse võitis Viljandi Huvikooli ja Viljandi Kesklinna kooli esitatud rohelise seikluslinnaku idee, mis kogus 537 linlase toetuse.

Kokku anti tänavusel hääletusel 1887 häält, mis on Viljandi kaasava eelarve kuue aastase ajaloo teine tulemus. Hääletusest võttis osa 1297 viljandlast, kellel oli võimalus hääletada kuni kolme idee poolt.

Viljandi Huvikooli ja Viljandi Kesklinna kooli ettepanek on rajada Jakobsoni 47c kõrval asuvale rohealale mitmeotstarbeline seikluslinnak. “See pole ainult ronimise koht, vaid suurepärane võimalus veeta sisukalt aega ka koos perega ning nautida laste- ja noorte loomingut,” seisab idee kirjelduses.

Rohelinnaku rajajate kava järgi on linnak hea alternatiiv nutimaailmale ning suurepärane võimalus Viljandi lastele end vaimselt ja füüsiliselt proovile panna, sellest saab tore vaba aja veetmise paik kõigile. Seikluslinnakus pannakse puude vahele püsti keskkonnasõbralik mitmeosaline madalseiklusrada, mis toetab oma harjutustega laste kehalist arengut ja toob lisaväärtust aktiivseks välitegevuseks. 

Seikluslinnaku alale lisatakse ka palkidest piknikulauad, mis loovad võimalused koolidele õuesõppe tundide läbiviimiseks ja teistele huvilistele mõnusaks piknikuks. Rohealale ehitatakse ka väike puidust lava, mida saab kasutada nii kontsertide, tantsuetenduste jm esinemiste ja sündmuste jaoks.

Linnavalitsus kutsub rohelise seikluslinnaku idee esitajad peagi kohtumisele, et arutada plaani elluviimist. Kaasava eelarve reeglite kohaselt peab võiduidee teostama järgmise kalendriaasta jooksul.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.