Zoo

Testi oma kunstiteadmisi: kas pildi autor on maailmakuulus kunstnik või Tallinna ahv?

Foto: Raimo Roonet

Kõigi suurte kunstnike tööd pole jõudnud veel moodsa kunsti muuseumi seinale. Mõne neist leiab hoopis siitsamast, Õismäe külje alt asuvast Tallinna loomaaiast.

Vaatle pilti ja mõistata, kas selle autoriks on Tallinna loomaaia šimpans Betty ja Quincy või hoopis maalikunstnik, kelle teoseid leiab maailmakuulsatest muuseumidest ja rikkurite koduseintelt, kes on nende eest välja käinud mitukümmend miljonit eurot.

Sel nädalal avati taas Tallinna loomaaias suur troopikamaja, mis on koduks šimpansitele Bettyle ja Quincyle. Selle puhul kuulutas loomaaed välja joonistusvõistluse “Joonista šimpansit või šimpansi moodi”.

Võistlusega soovib loomaaed pöörata tähelepanu šimpansile kui inimesele lähedasele, aga samas inimtegevuse tõttu ohustatud sugulasele, tema liigi säilimisele ja kaitsele looduses.

Kuna Betty ja Quincy on ka ise väga andekad joonistajad, loosib Tallinna loomaaed kõigi osalejate vahel välja nende loomingulise tegevuse tulemusel valminud kunstiteose. Täpsema info leiad loomaaia Facebookist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.