SEB uus mobiilirakendus aitab liikuda keskkonnasõbralikuma eluviisi suunas

Iga teine eestimaalane usub, et keskkonnaprobleemide lahendamist saab reaalselt ise mõjutada, näitab värske SEB uuring. Selleks, et aidata igal inimesel panustada stabiilsema kliima ja parema keskkonna saavutamisse, toob SEB Balti turule uue mobiilirakenduse MinuJalajälg | SEB. See aitab igaühel mõõta oma süsiniku jalajälge ja annab nõu, kuidas seda vähendada.

Kõige põletavamad keskkonnaprobleemid Balti riikides on sarnased

Enim muretsevad inimesed metsade kadumise, vee- ja õhusaaste, kehva jäätmekäitluse ning kliimamuutuste pärast. Eestis usub kaks kolmandikku inimestest, et mõned keskkonnaprobleemid juba mõjutavad või hakkavad tulevikus neid isiklikult mõjutama. Teiste Balti riikide elanikud tunnevad muutuva keskkonna mõju veelgi enam – Lätis 69% ja Leedus 75% elanikest.

„Keskkonna eest hoolitsemine muutub üha olulisemaks kõigi Balti riikide elanike jaoks. Seni puudusid head ja lihtsad juhised jätkusuutliku eluviisi järgimiseks ehk polnud reaalset tööriista, mis annaks inimesele nõu, kuidas oma igapäevaseid harjumusi keskkonnasõbralikumaks muuta. Uue rakendusega MinuJalajälg | SEB oleme loonud äpi kõigile, mis toetab ja aitab inimesi teekonnal rohelisema eluviisi poole,“ kommenteeris SEB Panga juhatuse liige ja jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

„Pangana oleme rohepöörde tempo seadjatena keskses rollis. Meie tooted ja teenused, mille abil on võimalik keskkonnaprobleemide lahendamisse panustada, aitavad koos meie klientidega saavutada mõju ja muutusi. Üksikisiku tasandil me ei saa võib-olla teha kõike, kuid me kõik saame teha midagi keskkonna ja stabiilse kliima heaks ning meie uus rakendus on hea abimees selle saavutamiseks,“ lisas SEB jätkusuutliku panganduse juht Evelin Allas.

MinuJalajälg | SEB mobiilirakendus on kättesaadav kõigile – selleks ei pea olema SEB mobiilirakenduse kasutaja ega panga klient. See on tasuta ja mobiiltelefoni alla laaditav Google Play ja App Store platvormidelt.

Rakendus mõõdab elustiilist ja tarbimisharjumustest lähtuvat isiklikku süsiniku jalajälge viies kategoorias: toitumisharjumused, eluase, liikumine kodust tööle ja tagasi, pikamaareisid ning ostud. Tööriist annab ka näpunäiteid ja nippe selleks, kuidas jalajälge vähendada, ning võimaluse osaleda koos sõprade ja perega mängulistes väljakutsetes, et saavutada koos jätkusuutlikum eluviis.

SEB uus tööriist sündis koostöös Rootsi finantstehnoloogia ettevõttega Deedster, mis arendab tööriistu ja tehnilisi lahendusi eesmärgiga kiirendada igapäevaseid tegevusi jätkusuutliku eluviisi suunas liikumiseks, tuginedes värskematele kliimaandmetele.

„Lõpuks taandub kõik inimeste kaasamisele. Kuidas saaksime viia ellu muutuse jätkusuutlikuma eluviisi suunas ja kaasata sellel teekonnal ühiskonda laiemalt? Pangad on unikaalses positsioonis, et tõsta inimeste teadlikkust kliimast, pakkudes selle teema kohta värskemaid andmeid, reaalset mõju mõõtvaid süsiniku jalajälje kalkulaatoreid ja toetades kliente rohelisemale eluviisile üleminekul. See on inspireeriv, et SEB soovib meie tehnoloogia abil panustada lahendusse, mis aitab elada jätkusuutlikumalt,“ ütles Daniel Dellham, Deedsteri tehnoloogiadirektor ja kaasasutaja.

„Jätkame järgnevatel kuudel meie koostööd – värskendame rakendust, täiendame selle funktsionaalsust ja lisame erinevaid jätkusuutlikkuse väljakutseid. Seega pärast oma süsiniku jalajälje mõõtmist, saab rakendust ka edaspidi praktilise nõustajana kasutada, et panustada samm-sammult järjest enam parema keskkonna ja stabiilsema kliima loomisse,“ täiendas Leppänen.

MinuJalajälg | SEB mobiilirakenduse kohta leiab lisainfot SEB kodulehelt.

SEB uuring toimus oktoobri lõpust kuni novembri lõpuni 2021. aastal. Kokku vastas Balti riikides 3000 inimest vanuses 18–74 eluaastat, neist Eestis 1000.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.