Keskkond

VIDEO: Rannarootslase Erik Jakob Söderbergi sajad veised hooldavad Pakri saarte loopealseid

Pakri. F: Loodusrikas Eesti

Erik Jakob Söderberg on rannarootslane, kes asus elama ühele Pakri saartest. Paika, kus sündis tema vanaema. Ühes sõbra Urmas Sepa ja 300-400 pealise veisekarjaga hooldab Söderberg Pakri saartel Eesti kompaktseimat ja suurimat loopealset – ühtekokku on hoolduses 1098,73 hektarit maad, taastamistööd veel peale selle.

Veised, kelle täpset arvu ei teagi, kõnnivad vabalt looduses ringi, enamik aastast pullid ühel saarel ja lehmad-mullikad teisel. Vahetevahel lastakse neid ikka kokku ka.

Kuidas alustada ja tegutsedes mitte kaela murda, räägib Erik juba videos ise. Video on kolmas sarjast, millega 2020. aastal käivitunud keskkonnaministeeriumi projekt „Loodusrikas Eesti“ tutvustab Eesti parimaid pärandkoosluste hooldajaid.

Kümme aastat kestvas LIFE’i (rahvusvahelise publiku jaoks LIFE-IP ForEst&FarmLand) projektis, milles löövad keskkonnaministeeriumi kõrval kaasa kõik olulised tegijad nii ülikoolidest, metsandus- ja looduskaitsevaldkonnast kui ka vabaühendustest, et ühiselt kaitsta ja taastada Eesti maastikke ja ökosüsteeme ning parandada meie metsades ja põllumaadel elavate liikide ja nende elupaikade seisundit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.