Mine metsa! Üle 70 raja, kuhu saad minna sel nädalal orienteeruma

Foto: Unsplash

Selle asemel, et suunduda pikal nädalavahetusel rahvarohkele matkarajale, katseta hoopis orienteerumist. Püsiradasid leiab nii Tallinna kui ka Võru lähistel, seigelda saad kompassi või mobiiliga.

Enne, kui lähed orienteeruma, vii end põhjalikult kurssi ürituse infoga, muu hulgas vaata, kas ja kui kaua on rada avatud. Seejärel toeta soovi korral korraldajat (vajaliku info leiad iga ürituse alt) ja prindi välja kaart.

Üldiselt saad valida kolme raskusastme vahel: keskmine, lühike või valikrada. Kui jooks on tehtud, võid oma tulemuse registreerida ürituse alt leitaval veebilehel. Orienteerumisele võta kaasa kompass ja soovi korral veepudel.

Kui soovid, katseta mobiiliorienteerumist ehk MOBO, asendades traditsioonilised abivahendid – kaart ja kompass – mobiiliga. Kokku on Eestis ligi 60 MOBO-rada. Vajaliku info leiad siit.

Ka orienteerudes kehtivad praegusele eriolukorrale omased 2+2 reeglid: mine metsa üksi või oma leibkonnaga, kohale jõudes pargi auto teisest masinast vähemalt kahe meetri kaugusele. Looduses liigeldes hoia teiste osalejatega kahemeetrist vahet ja ära puuduta rajatähiseid. Desinfitseeri või pese käsi enne ja pärast metsa minekut.

Homsest pühapäevani avatud püsirajad:

Tallinnast leiad Harku metsa, Lillepi pargi ja Pirita püsirajad.

Harjumaal saad orienteeruda Rakus ja Rõõsas.

Raplamaal mine avastama Rapla rada.

Pärnumaal katseta Niidupargi, Raeküla ja Kirikuküla püsirada.

Jõgevamaalt leiad Kaiu raja.

Lõuna-Eestis katseta Koorvere, Kubja ja Peko/Setumaa radasid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.