Loodusnähtused

Ilm läheb lähipäevil taas soojemaks

Suvi kestab veel.Foto: Shutterstock

Ilmateenistuse prognoosi järgi läheb ilm lähipäevil taas soojemaks ning nädala lõpus on tulemas kuni 25 soojakraadi.

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub läänekaare tuul 3-9, enne keskööd põhjarannikul puhanguti 12 m/s. Sooja on 7-12, rannikul kuni 16 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Puhub läänekaare tuul 3-8 m/s. Sooja on 17-21 kraadi. 

Neljapäeva öösel on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Sooja on 7-12, rannikul kuni 16 kraadi. Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul, õhtul idakaare tuul 2-7 m/s. Sooja on 18-22 kraadi. 

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Reede öösel on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub idakaare tuul 2-8 m/s. Sooja on 8-12, rannikul kuni 17 kraadi. Päeval on vähese või vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub kirdetuul 5-10, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 19-24 kraadi. 

Laupäeval liigub madalrõhkkond edasi Läänemere lõunarannikule ja selle põhjaserva mööda kandub pilvevöönd üle Läti ja päeval jõuab Eestisse. Kas sadu katab vaid Lõuna-Eesti või jõuab edasi ka põhjapoolsetesse maakondadesse, see vajab järgnevatel päevadel täpsustamist. Ida- ja kirdetuul paisub väga tugevaks. Öine õhutemperatuur jääb tõenäoliselt 10 kraadist kõrgemale, rannikul üle 15 kraadi, päeval on sajupilvede all 18 kraadi lähedal, kui Põhja-Eestis veel kuiva peab, siis tõuseb 23 kraadini.

Pühapäeval liigub madalrõhkkond Läänemerelt edasi Skandinaavia kohale ja selle servas on Eestis vihmahooge ning võib olla äikest. Tuul pöördub lõunakaarde ja nõrgeneb. Lõunakaarest on võimalik soojema õhumassi jõudmine ja sel juhul on öine õhutemperatuur 15 kraadi ümber, päevane tõuseb 20-25 kraadi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.