Lähipäevil jätkuvad väga soojad ilmad

Palav ilm Tartu kesklinnas. Foto: SILLE ANNUK / EESTI MEEDIA / Scanpix

Ilmateenistuse prognoosi järgi jätkuvad lähipäevil väga soojad ilmad, kui õhusooja maksimumid ulatuvad 26 kraadini. 

Laupäeva öösel on vahelduva pilvisusega ilm. Lõuna- ja Lääne-Eestis sajab mitmel pool hoovihma, on äikest, kohati on sadu tugev. Puhub ida- ja kirdetuul 2-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s. Sooja on 12-17 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, kohati on äikest ja sadu on tugev. Puhub valdavalt kirde- ja idatuul 2-7, saartel ja looderannikul kuni 10, puhanguti 14 m/s. Sooja on 21-26, rannikul ja sajupilvede all 18-20 kraadi. 

Pühapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Öö hakul sajab Ida-Eestis kohati hoovihma ja on äikeseoht. Paiguti tekib udu. Puhub kirde- ja idatuul 2-8, põhjarannikul puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 12-16, rannikul kuni 18 kraadi, Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma. Puhub idakaare tuul 2-7, põhjarannikul ida- ja kirdetuul kuni 10 m/s. Sooja on 20-26 kraadi. 

Esmaspäeva öösel lääne poolt alates pilvisus tiheneb. Vihmasadu levib edelast kirde suunas. On äikeseoht. Puhub idakaare tuul 2-8 m/s. Sooja on 13-18 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Sajab vihma, kohati on äikeseoht. Pärastlõunal lääne poolt alates sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Tuul pöördub idakaarest edelasse ja tugevneb 5-10, rannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 19-24 kraadi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.