Märgatud looduses

Algab maismaa talilinnuloenduse viimane periood

F: Pixabay

Eesti Ornitoloogiaühing tuletab vabatahtlikele linnuvaatlejatele meelde, et tänasest kuni veebruari lõpuni käib maismaa talilinnuloenduse viimane periood.

Talilinnuloenduse viimane periood ehk kevadloendus kestab 15.–28. veebruarini. Loendust tuleb teha enda valitud umbes 10 km pikkusel rajal. Loendust tehes tuleb üles märkida kõik rajal nähtud ja kuuldud linnud ning sisestada andmed vaatlusankeeti.

Kõigi kolme vaatlusperioodi ankeedid tuleb saata hiljemalt märtsi lõpuks maismaa talilinnuloenduse koordinaator Jaanus Eltsile aadressile jaanus.elts@eoy.ee või Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, Tartu 51005.

Kuna loenduste eesmärk on jälgida talilindude levikut ja arvukust pikema aja jooksul, siis on väga oluline järgida etteantud metoodikat ja teha vaatlusi vastutustundlikult.

Maismaa talilinnuloenduse juhendi ja ankeedi leiab lehelt www.eoy.ee/maismaa-talilinnuloendus.

Eestis võib talvekuudel hea õnne ja linnutundmise korral kohata isegi üle 150 linnuliigi. Koduaias ja toidumajade läheduses võib neid kohata siiski tunduvalt vähem, ehk üle neljakümne. Neistki paljud on vähearvukad või õnnestub neid talve jooksul kohata vaid kord või paar ja kõik nad ei tee asja ka toidumajja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.