Tallinnas ja Harjumaal tohib minna siseveekogude jääle

Foto: Pixabay

Päästeamet võttis alates teisipäevast maha jäälemineku keelu kõikidelt Tallinnas ja Harju maakonnas asuvatelt siseveekogudelt. 

Põhja päästekeskuse ennetuspartneri Anastassija Tulskaja sõnul tuleb jääle minnes alati meeles pidada ohutust. „Jääle minnes peab kindlasti veenduma, et see on piisavalt paks ja suudab inimest kanda. Jääkaart aitab sellele küll kaasa, kuid peab arvestama, et jääkaardil olevad andmed on informatiivsed ja igapäevaselt muutuv temperatuur võib reaalset olukorda kiiresti muuta,“ ütles ta.

Tulskaja lisas, et jääle minnes peavad ohutusvahendid kaasas olema ka juhul, kui jää paksus on vähemalt 10 sentimeetrit. „Ühe veekogu piires võivad jääolud tugevalt varieeruda. Mida kiirevoolulisem on veekogu, seda ebaühtlasem on jää,“ ütles Tulskaja.

Päästeamet mõõdab siseveekogude jää paksust vastavalt ilmastikuoludele ning mõõtmise tulemusi saab vaadata pidevalt täienevalt kaardilt.

Päästeamet kutsub kõiki inimesi üles ettevaatlikkusele ja tähelepanelikkusele veekogude ääres viibimisel. Jää võib pärast pikka ootust eelkõige lastes elevust ja uudishimu tekitada, mistõttu palub päästeamet lapsevanematel oma järelkasvule põhjalikult üle rääkida hapra jääga seonduvad riskid ning hoida lastel silm peal. 

Hädalist märgates või ise abi vajades tuleb esimesel võimalusel helistada hädaabi numbril 112.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.