Märgatud looduses

Tallinnast leiti jalavitsadega ja kurnatud vares

Jalavitsadega vares. Foto: Eesti Metsloomaühing

Eesti Metsloomaühing sai üleeile teate Tallinnast, kus ühte aeda oli ilmunud vares, jalavitsad ümber jalgade – nii nagu on papagoidel ja teistel kodus peetavatel lindudel. Selliselt aga metsikut lindu kodus pidada ei tohi.

“Lind lendas esialgu kuuri katusele ja ennast kätte ei andnud, täna see siiski õnnestus ja vares on hetkel meie hoiukodus,” teatas ühing Facebookis.

Varese sulestik on kehv: selle on ilmselt põhjustanud vale menüü ja vitamiinide puudus. Tema ühe jala varbad on puseriti, mis on võimalik väärareng, aga siiski ravitav. Lisaks on ta loomult ülisõbralik ja ei käitu metsikule linnule kohaselt. Metsloom peab inimest kartma.

“Nüüd on linnul aeg hakata inimesest võõrduma, tervislik seisund korda saada ning siis saabki vabadust nautima asuda. Pikk töö on ees, aga loodetavasti saab ta peagi vaba linnuna lennata,” kirjutas metsloomaühing.

“Siinkohal tuletame meelde, et metslindude ja -loomade kodustamine on seadusevastane. Selleks ongi erinevad koduloomad ja isegi eksootikud, kui teised liiga tavalised tunduvad. See lind on hädas, ta ei oska hetkel looduses hakkama saada ning vajab abi, et looduskõlblikuks saada.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.