Fotod: Tõrvas peeti üle-eestilist kogu pere metsapäeva

Foto: Eesti Erametsaliit

Kogu pere metsapäev tõi Tõrva keskväljakule kokku metsahuvilised üle kogu Eesti.

“Valgamaal on metsamajandajate ring tõeliselt mitmekesine ning valgamaalastele on metsa- ja puidutööstus olulisel kohal, seda näitas ka tänaste metsapäevaliste nakkav rõõm ja huvi metsanduse vastu,” ütles Eesti Erametsaliidu tegevjuht Jaanus Aun.

Kogu pere metsapäev on igal aastal toimuv metsandusüritus, mis viib metsahuvilised mullu parima metsamajandaja tiitli saanud metsaomaniku kodumaakonda. Möödunud aasta parim metsamajandaja oli Andrus Niit, kelle kodumets asub just Valgamaal.

Tõrvas tutvustasid oma tegemisi mitmed metsandusega seotud ettevõtted, toimusid töötoad ja metsateemalised miniloengud, uudistamiseks oli kohal võimas metsatehnika.

Keskkonnaagentuur tutvustas metsapäeval uut loodusvaatluse nutirakendust, mis pakub võimalust lihtsa vaevaga sisestada rakendusse kõike, mida looduses saab vaadelda ja avastada. Lastele toimus puude tundmaõppimise töötuba ning terve päeva vältel sai meisterdada linnumaju.

Eesti Maaülikool tõi Tõrvasse retrobussi, millega kunagi veeti Järvseljal metsandustudengeid. Samuti oli ülesse seatud puiduväärindamise minilabor ja valgusmikroobid, mille all sai vaadelda nii erinevaid haigustekitajaid kui ka kuuse-kooreüraskit.

Lisaks metsateadmistele pakkusid muusikalisi elamusi Jarek Kasar ja Karl-Erik Taukar Band, kes said puusa nõksuma nii nooremal kui vanemal metsapäevalisel. Päeva juhtis Urmas Vaino.

“Mul on hea meel, et mets on eestlastele endiselt au sees ja metsapäeval osales sedavõrd palju lapsi – loodetavasti kasvab neist peale uus põlvkond heaperemehelikke metsaomanikke, kes Eesti metsandust veel pikalt kõrgel tasemel hoiaksid,” lausus Jaanus Aun.

Päeva tipphetk oli tänavuse parima metsamajandaja väljakuulutamine – 2023. aasta parimaks metsamajandajaks sai Tiina Ruul Pärnumaalt. Teise koha saavutas Rein Jürimäe Hiiumaalt ja kolmanda koha Peeter Änilane Tartumaalt. Konkursil osales sel aastal kokku 14 heaperemehelikku metsamajandajat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.