Kolmapäeval Kultuurikatlas peetaval ringmajanduse messil tutvustavad oma tegevust ligi 30 ettevõtet

Messil on kohal ka Reet Aus, kes tutvustab Eesti üht esimest taaskasutusbrändi. F: Kristiin Elmat

Kultuurikatlas toimuv mess „Ringmajanduse Roheaed 2023“ toob kokku valdkonnas tegutsevad ettevõtted ja pakub huvilistele põnevat kuulamist ning tegevusi.

Esimest korda Eestis peetav ringmajanduse mess ootab Kultuurikatlas külalisi juba homme kell 10– 18. Mess on külastajatele tasuta, registreerida saab ringmajandusemess.ee lehel.

„Üritus pakub kindlasti palju avastamisrõõmu kõigile keskkonnast hoolivatele inimestele ja neile, kes tahavad rohkem teada, mida kõike hõlmab endas ringmajandus,“ ütles peakorraldaja rollis oleva keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala. „Peame liikuma ringmajandavama majandusmudeli suunas, et hoida kasulikke tooteid ja materjale ringluses nii kaua ning palju, kui see vähegi võimalik on. Nii toodame vähem jäätmeid, hoiame alles ressursse ning looduslikku mitmekesisust.”

Kohapeal on oma stendidega väljas ligi kolmkümmend ettevõtet, kes moel või teisel panustavad ringmajandusse.

„Soovime sündmusel tutvustada ringmajandavaid ettevõtteid. Lisaks pakume harivat aruteluprogrammi oma valdkonna ekspertidelt, et külastajad näeksid, milliste lihtsate nippidega saab olla oma igapäevaelus ringmajandaja,“ ütles keskkonnaagentuuri ringmajanduse projektijuht Kaili Simberg. „Soovime, et inimesed teeksid teadlikumaid ning keskkonnale ja oma tervisele paremaid valikuid.”

Vaata, kes ettevõtetest stendidega väljas on ning milliseid esinejaid toob ning teemasid pakub sisuprogramm.

Väikesed külalised saavad lustida laste alal, kus võib meisterdada, mängida ja nelja inimesesuuruse keskkonnarobotiga tutvust teha.

Oodatud on ka ettevõtjad, et luua uusi kontakte ja leida koostöövõimalusi.

Kellel pole võimalik Kultuurikatlasse kohapeale tulla saavad sisuprogrammi jälgida Keskkonnaagentuuri YouTubevõi Facebook kanalist või postimees.ee/ringmajandusemess

Korraldavad: keskkonnaagentuur, kliimaministeerium ja Euroopa Majanduspiirkonna programmi „Ringmajanduse võimekuse tõstmine“ projekt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.