Rohemajandus

Kuldmunad toimetati sel aastal saajateni omapärastes ümbrikutes

Kuldmuna Woola villaümbrikus.Foto: Woola

Reedel 20. märtsil  toimuma pidanud loovusfestivali Kuldmuna gala lükkub sügisesse, kuid võitjad hõigati sellegi poolest välja webinaril. Auhinnad pandi neile teele iduettevõtte Woola villaümbrikes.

Iga aasta on auhindade saajaid, kes soovivad, et auhind saadetaks neile hiljem postiga järele. Nii saab õhtu jooksul mõnusalt juttu ajada rasket ja habrast plaati kaenla all tassimata. Selleks pöördus Omniva mõni aeg tagasi Woola poole, et auhind saadetakse nende villaümbrikus.

Woola villaümbrikud.

Woola tegevjuhi Anna-Liisa Palatu sõnul visatakse aastas Eestis ära 8000 kilomeetrit mullikilet. Samal ajal visatakse või põletatakse ära ka 90 protsenti lambavillast. Woola kasutab aga seda lambavillajääki pehmete ümbrike valmistamiseks. Lambavill on nimelt põrutus- ja temperatuurikindel, niiskustimav ja see komposteeruv.

Kui algul telliti 50 ümbrikku, siis gaala edasi lükkudes sooviti hoopis 300. Värske ettevõttena sai Woola teha kahjuks vaid tellitud 50 ümbrikku, kuid juhtum näitab, et ka auhinnad saab rahulikult inimestele koju saata.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.