Ringmajandusettevõtete Liit otsib ringmajanduse Vedurit ja Pidurit

F: Pixabay

Eesti Ringmajandusettevõtete Liit (ERMEL) korraldab iga-aastast ringmajanduspäeva, mille käigus valitakse muuhulgas välja ringmajanduse Vedur ja Pidur.

ERMELi juhi Margit Rüütelmanni sõnul tahetakse Veduri ja Piduri tiitliga juhtida tähelepanu nende asutuste või ettevõtete tegevustele, kes on tänavu ringmajandust toetavate või takistavate tegudega silma paistnud.

„Äraütlemata hea meel on, et Veduri kandidatuure laekub kordades rohkem kui ringmajanduse Piduri nominente. Samal ajal on ka kahju, et Piduri kandidaatide seas esineb organisatsioone, kes saanuksid anda ringmajandusele suure positiivse tõuke, kuid kelle teod või otsused on sootuks pärssinud kogu ringmajandusvaldkonna toimimist,“ ütles Rüütelmann.

Kandidaate saab esitada igaüks, kandidatuuride esitamise tähtaeg on 1. september kaas arvatuna. Tänavune Vedur ja Pidur kuulutatakse välja 27. septembril.

Ringmajanduse Veduri tiitli eesmärk on väärtustada ja avaldada avalikku tunnustust isikutele, asutustele või organisatsioonidele, kes oma tööalase tegevusega on paistnud avalikkuses silma ringmajanduse arendamise ja uute ringmajandusmudelist lähtuvate tegevuste soodustamisega.

Ringmajanduse Piduri tiitli eesmärk on juhtida laiema avalikkuse tähelepanu isikute, asutuste või organisatsioonide käitumisele, kelle ametialane tegevus või väljendatud seisukohad on takistanud ringmajanduse põhimõtete elluviimist.

Mullu pälvis ringmajanduse Veduri tiitli AS Eesti Pandipakend, Piduriks oli pärjatud Keskkonnaamet.

Ettepanekuid koos põhjendustega, miks kandidaat peaks pälvima Ringmajanduse Veduri või Piduri tiitli, palume saata e-postile rmel@rmel.ee.

Ringmajanduse Veduri ja Piduri otsustab žürii, mille moodustav liidu juhatus koos vähemalt ühe ringmajanduse spetsialistiga väljaspoolt liitu.

Lähemalt Veduri ja Piduri tiitli kohta saab lugeda ERMELi kodulehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.