Stardib üle-eestiline koolidevaheline ringmajanduse konkurss

Foto: Pexels

Keskkonnaagentuur ja Villemdrillem kutsuvad 5.–9. klassi õpilasi osalema videovõistlusel „Ringmajanduse meistriklass 2023“.

Konkursile oodatakse õpilaste kuni kolme minuti pikkusi videoid sellest, mida nad ringmajandusest teavad ja enda ümber märkavad. Võistelda võib üksi või teha video sõpradega koos.

„Soovime näha laste pilgu läbi, mida nemad mõistavad ringmajanduse all. Samuti ootame ideid, mida võiks ette võtta, et Eesti oleks edaspidi veelgi ringmajandavam,“ ütles Keskkonnaagentuuri keskkonnakasutuse osakonna projektijuht Kaili Simberg.

Võistlus on ka hariv. „Loodame, et läbi laste teadlikkuse tõstmise muutuvad ka nende pered keskkonnavaldkonnas targemaks ja oskavad igapäevaselt teha loodusele ja enda tervisele kasulikumaid otsuseid,“ tõi Simberg välja veel ühe positiivse mõju.

Konkurss sisaldab praktilisi suuniseid, mis õpetavad ringmajanduse põhimõtteid märkama ja kasutama. Tutvustatakse näiteks ühekordselt kasutatavate pakendite vähendamise võimalusi ja räägitakse rohepesust.

Õpilased saavad temaatilise õppevideoga tutvuda Keskkonnaagentuuri YouTube’i kanalis. Olulisematest tähtaegadest peaks meelde jätma, et koolide eelregistreerimine toimub 4.-8. september ning videoid saab esitada 27. septembrini. Pärast seda hindab ekspertidest koosnev žürii võistlustöid ja 10. oktoobril kuulutatakse välja võidutöö.

Parimaid ootavad mitmed auhinnad. Vahemikus 2.-9. oktoober saavad videod koguda Keskkonnaagentuuri Youtube’i kanalis publiku hääli, millest kujuneb auhinna “publiku lemmik“ saaja. Võidutöö esitanud õpilase koolile on auhinnaks privaatkontsert Villemdrillemiga.

Konkursi täpsed tingimused leiad Keskkonnaportaalist, samuti saab sinna laadida ka võistlustööd. Lisainfot küsi: Kaili Simberg, kaili.simberg@envir.ee või telefonil: 5191 7644.            

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.