Seminaril õpetatakse, kuidas lemmikloomi pidada neile kannatusi põhjustamata

Foto: Pixabay

Rubriiki toetab

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) ja Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet korraldavad taas Rahvusvahelise loomade heaolu konverentsi, kus toimub ka linnaloomade seminar.

Konverents on 15. septembril ja linnaloomade seminar 16. septembril Tallinnas Öpiku Majas.  

Neljandat korda peetaval konverentsil on fookuses loomade vaimne tervis ja liigikaitse. Jagatakse teadmisi lemmikute vaimsest tervisest, sh probleemkäitumisest ja kasside heaolu tagamisest ning eksootiliste lemmikloomade kaubanduse reguleerimisest ja metsloomade kaitsmisest.

Linnaloomade seminar on mõeldud kõigile loomasõpradele. Osalema on oodatud loomaomanikud, korteriühistud, loomasõbrad ja teised, kes soovivad loomade kohta rohkem teada saada.

Seminaril tutvustatakse, kuidas toime tulla koertega, kasside stressist tulenevate probleemidega ja kuidas pidada pisiloomi. Räägitakse ka linnas elavatest metsloomadest ja liigirikkuse säilitamisest. Lisaks tuletatakse meelde, miks loomad ei sobi meelelahutusse. Seminaril osalejatel on võimalik kohapeal küsida nõu spetsialistidelt. 

“Loomade vaimne tervis on midagi, millest räägime häbiväärselt vähe,” ütles ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu. “Kuigi uuringud näitavad, et just see mõjutab tugevalt loomade heaolu. Vaimsete puudujääkide tõttu võivad olla meie koerad agressiivsed teiste koerte või inimeste vastu ning kassid näiteks märgistada tuba. Loomade vajaduste mõistmine ja nendega õigesti käitumine aitab meil neid probleeme ennetada, vajadusel lahendada. Seetõttu soovime ka edaspidi aina enam konverentsil selliseid teemasid puudutada.” 

“Tallinn on järjepidevalt liikunud selles suunas, et inimeste kõrval oleks ka loomadel linnas hea olla,” ütles abilinnapea Vladimir Svet. “Oleme ära jätnud aastavahetuse ilutulestikku ning teinud mitmeid teavituskampaaniaid, et vähendada pürotehnikast tingitud loomade iga-aastast stressi. Kuid on teisigi viise panustamaks loomade heaollu ning mul on hea meel, et meie konverentsi esinejad pakuvad osalejatele uusi teadmisi selles vallas. Värske koeraomanikuna tean, et oma kodulooma kohta saab alati uut juurde õppida.”

Rahvusvahelisele loomade heaolu konverentsile ja linnaloomade seminarile on oodatud kõik, kes tunnevad loomade vastu huvi. Tegu on hea võimalusega saada uusi teadmisi, küsida nõu spetsialistidelt ning kuulda ja jagada kogemusi. 

Osalejad saavad end registreerida siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.