Tallinnas võeti omanikult ära koerad ja kassid

Läbi autoakna vaatav kass. Foto: Pixabay

Põllumajandus- ja toiduamet võttis omanikult ära kümme kassi ja kolm koera. Loomad toimetati varjupaika.

Põllumajandus- ja toiduameti põhja regiooni juhtivspetsialisti Harles Kauba sõnul võeti eelmisel nädalal loomapidajalt üle nõuetekohane pidamine.

„Lemmikloomi peeti hooletult, mille tagajärjel lemmikloomad tihti hulkusid ning seoses sellega oli loomade elu ja tervis otseselt ohus. Lisaks tuvastati kontrollil veel mitmeid olulisi puudusi. Kokkuvõtteks ei jäänud muud üle kui loomad turvalisse keskkonda toimetada,“ selgitas Kaup.

Ameti kontrolli käigus selgus, et majapidamises oli ka kuus kassipoega, kellest mitmed olid isegi loomapidaja sõnul haiged. „Loomad polnud saanud vajalikku veterinaarravi, mistõttu oli väga oluline korraldada veterinaarne ülevaatus,“ kirjeldas Kaup. Kõik lemmikud toimetati Varjupaikade MTÜ varjupaikadesse.

Loomade võõrandamine on äärmuslik meede, mida rakendatakse ainult juhtudel, kui ameti hinnangul on ohus loomade elu või tervis ning seetõttu pole võimalik jätta loomi senise loomapidaja hoolde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.