“100 protsenti naturaalne mesi” osutus võõrsuhkruid sisaldavaks tooteks ja kõrvaldati müügilt

Foto: Pexels.com

Põllumajandus- ja toiduamet tegi kindlaks võõrsuhkruid sisaldava toote, mida müüdi mee nimetuse all. Toode kõrvaldati koheselt müügilt.

Probleemne toode on UNIQUE mesi 320g (8g x 40 tk), parim enne 10.01.2025, partii nr L3010. Selle päritoluriigiks on märgitud Euroopa Liidust pärit mee segu, teatas PTA. Toote maaletooja on Scandic Vector OÜ ning toode on saadetud Eestisse Bulgaaria ettevõttest Royal Pack ltd.

Näiteks veebilehel charlot.ee tutvustatakse toodet nii: “100% naturaalne mesi. Euroopa Ühendusest pärit mee segu”.

Tegemist on pettusega, kus tarbijat eksitatakse. Tarbijatel, kes on kõnealusest partiist endale tooteid soetanud, on õigus pöörduda kaebusega kaupleja poole, kust toode osteti.

Meele ei tohi lisada suhkruid, sest vastavalt mee määrusele on mesi looduslik magus aine, mida toodavad mesilased (Apis mellifera) taimede nektarist ning elusate taimeosade ja neist toituvate putukate eritistest, mida mesilased koguvad, seda endile eriomaste ainetega ühendades muundavad, kärjekannudesse paigutavad, seal kuivatavad ja ladustavad ning lõpuks sinna küpsema ja valmima jätavad.

Lisaks tohib meele, mida turustatakse mee nimetuse all või kasutatakse toidu koostises lisada üksnes mett. Seega toodet, mis ei ole puhas mesi, ei tohi mee nimetuse all turustada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.