Uudis

Aialinnuvaatlejad märkasid nädalavahetusel üle 50 000 linnu

Foto: Sakala/Scanpix

Kokku silmati vähemalt 65 linnuliigi esindajat, kellest populaarseimad olid rasvatihased.

Ornitoloogiaühingule oli esmaspäeva hommikuks andmed laekunud 2000 inimeselt, kes tegid vaatlusi 1400 paigas üle Eesti. Aialinnuvaatlejatele jäi ka sel aastal kõige enam silma rasvatihaseid, kes moodustasid viiendiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt varasematele aastatele mahtusid esiviisikusse põld- ja koduvarblane, rohevint ja leevike.

“Vaatlustulemusi mõjutas nädalavahetusel valitsenud klassikaline talveilm külmakraadide ja paksu lumega, mistõttu oli lindude vajadus toidumajades pakutava lisatoidu järele suurem,” lausus talvise aialinnuvaatluse eestvedaja Aarne Tuule.

Tuule sõnul loendati ühes vaatluskohas keskmiselt 36 lindu, mis on viiendiku võrra enam kui aasta tagasi soojakraadidega. Põnevamatest liikidest jäid silma punarind, käblik, värbkakk ja hallõgija. Juba mitmendat aastat järjest kohatakse vähemalt ühte üliharva talvitajat – mustpea-põõsalindu.

Ornitoloogiaühing ootab möödunud nädalavahetusel toimunud talvise aialinnuvaatluse vaatlusandmeid veel 5. veebruarini. Täpsema info leiad ühingu kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.