Uudis

Eestis on elektrikatkestustega hästi läinud, Soomes on vooluta üle 77 000 majapidamise

Selle aasta juulikuine torm Paides murdis puid.Foto: Järva Teataja/Scanpix

Kuigi Elektrilevi andmetel on praegu Eestis vooluta üle 3200 majapidamise, on olukord Soomes kümnetes kordades hullem.

Varajastel hommikutundidel eelkõige saartel ning mandri lääne- ja looderannikul tormi mõõtmed võtnud tuul on keskpäevaks Elektrilevi võrgus vooluta jätnud 3294 majapidamist. Kõige rohkem on vooluta majapidamisi Saare (1741), Hiiu (592) ja Harju (575) maakonnas.

“Tormiga seotud sündmused algasid täna hommikul kell 7.06, kui leidis aset esimene rike Hiiumaal Tahkuna kandis,” ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen. “Olukord võrgus ei ole hetkel kriitiline, aga seda ei saa pidada ka tavapäraseks. Tipmisi tuulekiiruseid prognoositakse Põhja-Eesti rannikule ja suursaartele täna pärastlõunaks.”

Soomes on torm Aila keskpäevaks vooluta jätnud enam kui 77 000 majapidamist.

Ilmateenistuse info kohaselt puhub täna saartel ja rannikul loode- ja põhjatuul 15-20, puhanguti 28, vastu Läänemerd kuni 32 m/s. Tormiks kvalifitseerub tuul, mis puhub tugevusega 21 m/s või enam. Siis hakkavad murduma puud – eriti ajal, kui need on veel lehtedes.

Kuna tuul on jätkuvalt väga tugev ja mõnes piirkonnas prognoosi järgi ka tugevnev, on Elektrilevi teatel ohutuse seisukohast keerukas töid kõrgustes teostada ja seetõttu võib kannatada rikete likvideerimise kiirus. Elektrivarustuse taastamise prognoosaegade osas saab täpsema info täna õhtupoolikul.

Elektrilevi paneb südamele, et katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda, sest juhtmete alune maapind võib olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi. Kui liinile on lanenud puu või oled märganud midagi muud ohtlikku, helista rikketelefonil 1343 või hädaabinumbril 112.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.