Uudis

Esmaspäeval on oodata lume- ja lörtsisadu, teeolud on talviselt libedad

F: Pixabay

Esmaspäeva hommikul ulatub Eesti kohale kõrgrõhuhari. Taevas on laialdaselt selge ja nii õhus kui ka teepindadel valitsevad miinuskraadid. Paljudes kohtades on teelõigud jäiseid, lisaks esineb härmatist, annab ülevaate sünoptik Kairo Kiitsak. 

Põhjarannikul puhub veel tugev loode- ja põhjatuul, mis aegamisi nõrgeneb. Samal ajal tõmbub Lääne-Eesti saartelt alates taevas pilvisemaks ning merelt lähenevad lörtsi- ja lumehood.  

Päeval sunnib loodest lähenev madalrõhuala kõrgrõhuala taganema lõuna poole. Lume- ja lörtsihood liiguvad Lääne-Eestist aegamisi ida-kagu suunas. Sajuhood on intensiivsuselt mõõdukad. Õhutemperatuur ei tõuse Kesk- ja Ida-Eestis nullist kõrgemale, Lääne-Eestis tõuseb veidi üle 0 kraadi, kuid teepinnad jäävad laialdaselt miinustesse, lääne pool 0 kraadi lähedale.

Miinuskraadid ja lume- ning lörtsihood muudavad teeolud talviseks! Lume- ja lörtsihoogude all on nähtavus lühiajaliselt piiratud. Ilm on muutliku pilvisusega. Puhub läänekaare tuul 3-9, rannikul puhanguti 12 m/s, õhtul tugevneb saartel ja rannikul edelatuul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni -3 kraadi, saartel ja läänerannikul tuleb kuni +3 kraadi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.