Uudis

Kopli kogukonnakeskuses korraldatakse Eestis esimest korda Kosmolokaalset festivali

Laupäeval, 4. septembril kell 11–18.00 avab vana Kopli rahvamaja taas aiaväravad, et kutsuda külalisi Eesti esimesele isetegemise, kohaliku tootmise ja keskkonnateadlikkuse edendamise festivalile.

„Põhja-Tallinnas toimuval Kosmolokaalsel festivalil osalevad eksperdid, meistrid ja koolitajad, kes toovad meieni nii vanu kui ka uusi teadmisi, kuidas oma oskusi ja elustiili rikastada ning keskkonnasõbralikumaks muuta,” ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. “Praktilistes töötubades õpitakse, kuidas “tuunida” pruugitud teksaseid, korrastada vanu uksi-aknaid, tegeleda linnatingimustes permakultuuriga või liikuda kindalt ja teadlikult pakendivaba elu suunas. Uued oskused ja teadmised on kindlasti kasuks igapäevases elus, kohtuda saab ka uute mõttekaaslastega.”

Töötube ja ettekandeid viiakse läbi eesti ja inglise keeles. Teiste seas toimuvad näiteks Marian Nummerti permakultuuri töötuba, Folk ja Lore Co poolt korraldatav teksade ümberõmblemise töötuba, Ilma poe poolt korraldatav töötuba pakenditest vabanemise teemal ja Velomarketi töötuba  „Jalgratta elustiili ABC“.

Lisaks on hoovis eraldi Säästva Renoveerimise Infokeskuse ala, kus jagatakse terve päeva jooksul nõuandeid hoonete renoveerimise ja looduslike ehitusmaterjalide kohta. Seminaridel esinevad ettekannetega Lucas Lemos, Pisith San, Madis Vasser ja EKA tudengid magistriõppe programmist Design and Technology Futures.

Salme kultuurikeskuse direktori Sten Svetljakovi sõnul on vana Kopli rahvamaja festivali toimumiseks ideaalne asukoht.

“Kopli 93 on Salme kultuurikeskuse sõsarhoone, mis on oma sisult ja olemuselt Salmest väga erinev. Hoone on seotud erinevate Euroopa Liidu projektidega, mille eesmärk on leida uusi lahendusi ja võimalusi erinevates valdkondades nagu näiteks linnaaiandus, kogukonna loomine, ühistöökoda ning oluline roll on seejuures ka jätkusuutlikusel. Usun, et kõik inimesed, kes on Kopli 93 hoonet külastanud, on saanud sealt endale inspiratsiooni ja ka sel laupäeval täitub hoov jällegi toredate uute ideede ja mõtetega,“ ütles Svetljakov.

Lisaks eelmainitule on võimalik külastada ka Tallinna Fotokuu raames Kopli rahvamaja teatrisaalis linastuvat Sloveenia kunstniku Jasmina Cibicu videoteost “Tear Down and Rebuild”. See on osa kunstniku kolmepeatükilisest seeriast, mis uurib hoonete sündi, funktsiooni, selle muutumist ja surma. Tallinna Fotokuu on kaasaegse kunsti biennaal, mille peanäitus toimub tänavu Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM).

Lisainfo festivalist leiab Kopli 93 kogukonnakeskuse ja festivali Facebook lehtedelt. Samas saab registreerida töötubadesse: https://fb.me/e/3QxKMZlDl.

Üritus on tasuta ja toimub vabas õhus iga ilmaga. Festivalil osalemiseks on vaja tõendada Covid-19 nakkusohutust. Vajadusel on kohapeal võimalik teha kiirtesti. Olukord võib muutuda vastavalt valitsuse korraldustele.

Festivalil osalevateks partneriteks on Kopli 93, Fab City Foundation, Mariani Permakultuur, FolkLore, Velomarket, Ilma pood, Säästva Renoveerimise Infokeskus, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Linn, CENTRINNO, Distributed Design, COSMOLOCALISM jt. Festivali toitlustuse eest hoolitseb Toiduvõlur.

Üritust korraldatakse CENTRINNO projekti raames, mida rahastab Euroopa Komisjon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.