Uudis

Marjakasvataja kingib Tallinna lasteaedadele 5000 maasikataime

F: Pixabay

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda jagab täna neljakümnele Tallinna lasteaiale tasuta 5000 maasikataime, et väikesed aiapidajad saaksid juba sel suvel omakasvatatud marju peenralt süüa.  

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus ütles, et kui Joosepi talu noorperemees helistas ja pakkus lasteaedade jaoks tasuta maasikataimi, ei mõelnud ta kaua. „Anname lasteaialastele võimaluse enda peenralt saada suvist marjasaaki. Ühtlasi õpetab see lapsi hoolitsema taimede eest ja mine tea ehk väikesed aednikud mõjutavad läbi selle tegevuse oma vanemaid ning järgmine aasta on mõnes koduaias endal maasika- või köögiviljapeenar olemas,“ ütles Sõrmus. 

Eelmisel aastal „Aasta põllumees 2021“ valimisel rahva lemmikuks valitud Ranet Roositalu sõnul jäi Joosepi talul istandiku rajamisest maasika frigotaimi üle ja nii sündiski otsus taimed ära kinkida lasteaedadele. 

„Lapsed on meie tulevik ja on väga oluline, et nad mõistaksid juba varajases eas, millise töö ja vaevaga toit nende lauale jõuab. Lisaks on neil nüüd võimalus ise olla aednikud-põllumehed ja kasvatada endale kõige magusamaid maasikaid,“ rääkis Roositalu. „Lastele on huvitav ja kindlasti väga hariv praktikas näha ja ise kogeda kuidas maasikaid kasvatatakse ning taimede eest hoolitsetakse. Eriti ägedaks teeb kogu protsessi see, et tegu on maasika frigotaimedega ja esimesi marju saab noppida juba suve teises pooles.“

Lasteaiad saavad maasikataimed kätte Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja parklast täna alates kella 12st aadressil Pärnu mnt 141, Tallinn.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.