Uudis

Miks ei luba režissöör Arbo Tammiksaar avaldada fotot, kus ta lastega konisid korjab?

Režissöör Arbo Tammiksaar. Pildil koos elukaaslase Tuuli Roosmaga.Foto: Postimees Grupp/Scanpix

Režissöör Arbo Tammiksaar keelas produktsioonifirmal kasutada rohepealinna kampaanias fotot, kus ta koos lastega konisid korjab, sest leiab, et linnavalitsus kasutab seda rohepesuks ja valimiskampaaniaks.

Tammiksaare poole pöördus Tallinna linnale 45minutilist videopresentatsiooni tegeva ettevõtte esindaja. Esitlus põhjendab, miks just Tallinn peaks Rohepealinna tiitli saama.

Esindaja sooviks näidata presentatsioonis konide korjamise pilti. Tema sõnul näidataks rida fotosid, mis ilmestaks seda, kui paljud ühiskonnas hinnatud inimesed konide korjamise aktsioonist osa võttis.

Videot näidatakse Euroopa roheline pealinn 2022 rahvusvahelisele žüriile ja jagatakse võib-olla ka Tallinna linna sotsiaalmeedias, kodulehel ja teistel materjalidel.

Foto: erakogu

Tammiksaar vastas, et kahjuks ei saa ta lubada pildi kasutamist, sest ei pea Tallinna rohelise pealinna tiitli vääriliseks. “Linnapea Kõlvart ja ka eelnevad keskerakondlikud linnapead ning linnavalitsused tegelevad rohepesuga, jättes suured ja olulised struktuursed muutused tegemata,” kirjutas Tammiksaar.

“Pean silmas kodanikuühendustega sõlmitud kokkulepetest ühepoolseid taganemisi ning Peatänava projekti ainuisikulist peatamist praeguse linnapea poolt. Rääkimata ülelinnalise liikuvuskava süstemaatilisest eiramisest. Lisaks veel korruptsioon ja ringkäendus.”

Tammiksaar täpsustas, et tal ei ole midagi maailmakoristuse kampaania ega ka “Meri algab siit” kampaania vastu, kuid tema hinnangul on selline kodanikualgatuste poliitiliselt tulus ärakasutamine linnavõimu poolt äärmiselt ebaeetiline tegevus.

“Soovin, et teavitaksite ka teisi oma näo ja nimega osalenuid, et tegemist on keskerakonna kohalike valimiste kampaaniaga, mille alla läheb ka nimetatud rohelise pealinna tiitli püüdmine,” kirjutas Tammiksaar.

“Üheselt on tegemist nooremaealistele valijatele meeldida püüdmisega, kõikumalööva ainuvõimu säilitamiseks. Ärge laske end petta headest soovidest, mis tulevad üle valelike huulte! Kartaago tuleb hävitada!”

Tallinn on korduvalt üritanud kandideerida Euroopa rohelise pealinna tiitlile – idee selleks käis välja 2006. aastal tollane Tallinna linnapea ja praegune peaminister Jüri Ratas.

Nüüd on pealinn pääsenud lõpuks Euroopa komisjoni korraldavatesse finaali, mis peaks toimuma kahe nädala pärast.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.