Uudis

Nähtamatud Loomad: karusloomafarmide keelustamine on hädavajalik ka inimeste tervise huvides

Foto: Shutterstock

Täna, 18. juunil algatasid 23 Riigikogu liiget taas eelnõu karusloomafarmide keelustamiseks Eestis. Nähtamatute Loomade esindaja Merit Valge sõnul on naarits vastuvõtlik koroonale ja see levib talt ka inimesele.

Riigikogule esitati täna eelnõu loomakaitse- ja looduskaitseseaduse muutmiseks, mille eesmärgiks on keelata loomade pidamine, aretamine ja paljundamine üksnes või peamiselt karusnaha tootmise eesmärgil. Esindajate seas on nii Kesk-, Reformi- kui ka Sotsiaaldemokraatiliku erakonna liikmeid.

“Meil on rõõm näha, et Riigikogu saadikud toetavad ühiselt seisukohta, et karusloomafarmid ei kuulu Eesti tulevikku,” ütles Nähtamatute Loomade esindaja Merit Valge. “Lisaks eelnõu esitajate koosseisule näeme, et karusloomafarmide keelustamise põhimõttelisi toetajaid leidub kõigist erakondadest.”

Loomakaitsjate sõnul on farmide keelustamiseks soodne aeg. Seoses karusnahaäri rekordilise madalseisuga on võrreldes viie aasta taguse ajaga Eesti suurimas farmis Balti Karusnahk alles umbes viis protsenti loomadest. Naaritsaid enam 2020. aasta seisuga Eestis ei kasvatata.

“Naaritsakasvatus on küll hetkel pausil, kuid see võib iga hetk taaskäivituda,” sõnas Valge. “Murettekitavalt on selgunud, et naaritsad on vastuvõtlikud koroonaviirusele ja see levib neilt ka inimestele. Farmide keelustamine on hädavajalik juba rahvatervise huvides.”

Riigikogu suures saalis on karusloomafarmide keelustamist arutatud varem kahel korral, viimane kord 2019. aasta alguses, mil eelnõu hääletati napilt menetlusest välja.

Kantar Emori 2018. aastal tehtud uuring näitas, et 84 protsenti Eesti 15-34aastastest noortest on karusnahafarmide vastu ja ühegi suurema Eesti erakonna toetajaskonna enamus ei toeta karusloomafarmide tegevuse jätkumist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.