Uudis

Paljudel maanteelõikudel ohustab liiklejaid kiilasjää

F: ELMO RIIG / SAKALA / Scanpix

Liiklusjuhtimiskeskuse teatel on paljudel maanteedel lumiseid ja jäiteseid lõike ning Jõhvi-Tartu-Valga maantee on sisuliselt terves ulatuses kiilasjääga kaetud.

Pühapäeva hommikul on põhimaanteed paljudes kohtades soolniisked, kuid sõiduradade vahel võib esineda soolalumesegu. Põhimaanteedest on enim jäidet tuvastatud Jõhvi–Tartu–Valga maanteel, ja seda pea täies ulatuses.

Jäiteseid ja lumiseid teelõike kohtab ka Tartumaa, Kagu-Eesti ning Virumaa põhjaranniku põhimaanteedel. Tugi- ja kõrvalmaanteed on üle Eesti valdavalt sõiduradade vahel lumised. Lumisematel teelõikudel esineb seejuures suur jäiteoht.

Hommik tuleb pilves selgimistega. Hiiu- ja Saaremaale ning Loode-Eestisse on jõudnud lumesadu, mis kandub päeva peale edasi sügavamale mandrile.

Saartelt alates õhutemperatuur tõuseb ja seal läheb sadu üle lörtsiks, rannikul ka vihmaks. Puhub valdavalt lõunakaaretuul 1-6 m/s. Külma tuleb 2-8, kohati 11 kraadi. Saarte rannikul kerkib termomeetrinäit kohati 1 soojakraadini. Päeva jooksul tõuseb õhutemperatuur -2 kuni -6, saartel ja läänerannikul -1 kuni +1 kraadini. Püsib suur jäiteoht.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.