Suur-Sõjamäe jäätmejaama omanik: Toimunu on šokeeriv, vabandame kõigi ees

Jäätmejaama ohtlike jäätmete konteinerid. Foto: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

Aktsiaselts Epler & Lorenz tegi avaliku pöördumise seoses Suur-Sõjamäe põlenguga. Ettevõtte territooriumil toimus õhu- ja maastikureostuse põhjustanud ohtlike jäätmete tulekahju.

Pöördumine:

“Esiteks soovime avaldada siirast tänu kõigile Päästeameti töötajatele, kes tegelesid Suur-Sõjamäel asuvas jäätmejaamas 23. mai õhtupoolikul alguse saanud tulekahjuga. Päästeametnike professionaalne ja ennastsalgav tegevus põlengu piiramisel ja kustutamisel aitas ära hoida veelgi suurema kahju tekkimise.

Toimunu on šokeeriv ja kahetsusväärne ning AS Epler & Lorenz vabandab kõigi ees, et selline õnnetus juhtus. Selle väga tõsise õnnetuse ainus helge külg on asjaolu, et inimesed ei saanud viga. 

Põlengus hävinud jäätmekeskuses võeti vastu, sorteeriti ning pakendati ümber ohtlikke jäätmeid. Käitlusprotsess toimus vastavalt seadusandlusele ning ettevõttele on selleks väljastatud vastavad load. 

Hetkel puudub informatsioon, mis oli põlengu tekkimise põhjuseks, kuid loodetavasti õnnestub käimasoleva uurimise käigus see üheselt välja selgitada. Mõistagi teeb AS Epler & Lorenz ametkondadega igakülgset koostööd, et põlengu põhjus võimalikult kiiresti välja selgitada. Esimesel võimalusel alustatakse Suur-Sõjamäel ka koristustööde ning reostuse likvideerimisega.

Suur-Sõjamäel juhtunu toob ühiskondliku tähelepanu alla ohtlikud jäätmed, mida tekib paljude ettevõtete tootmisprotsesside tulemusel, kuid samuti tekib ohtlikke jäätmeid igapäevaselt ka kodudes – näiteks patareid, akud, värvijäägid, jms. See tähendab, et loodud peavad olema võimalused selliste jäätmete käitlemiseks ning hävitamiseks. Riiklikul tasandil on vajalik arvestada ohtlike jäätmete käitlustehaste rajamise vajadusega ning sellega seonduvate protsesside kiirendamisega. 

Vaatamata juhtunule toimivad AS Epler & Lorenz pakutavad teenused üldjuhul tavapäraselt ning jätkatakse kõikide klientide teenindamist, võimalikud tõrked lahendatakse operatiivselt.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.